Košarkaši Memfis Grizlisa ostvarili su pobedu u poslednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak NBA sezone.

Memfis je u Orlandu bio bolji od Majami Hita rezultatom 128:110, a prve minute u predsezoni dobio je Marko Gudurić.

Doduše, nadamo se da će kada se sezona i zvanično nastavi, srpski košarkaš dobijati veću šansu. Protiv Majamija je igrao tek nešto manje od dva minuta. Za to vreme na parketu uspeo je samo da zabeleži jedan skok.

Najefikasniji u ekipi Memfisa bili su Dilon Bruks sa 23 i Dža Morant sa 22 poena i 12 asistencija. Jonas Valančijunas je utakmicu završio sa 15 poena i 15 skokova.

U poraženom sastavu Džimi Batler je upisao 18, a Bam Adebajo 16 poena.

Najzanimljiviju utakmicu odigrali su Dalas i Filadelfija. Nakon odigranog produžetka Maveriksi su trijumfovali rezultatom 118:115.

Luka Dončić je utakmicu završio sa 23 poena sedam skokova i šest asistencija. Kristaps Porzingis je ostvario dabl-dabl učinak sa 17 poena i 12 asistencija, dok je Boban Marjanović za nešto više od osam minuta na parketu postigao tri poena i upisao šest skokova.

Tobajas Haris je u poraženom sastavu bio najefikasniji sa 28 poena uz 11 skokova.

Aktuelni šampion, ekipa Toronta, poražena je od Finiksa rezultatom 117:106. Odličan meč odigrao je Mikal Bridžes koji je na kraju imao 26 poena. Rubio je upisao 22 poena, ali i po četiri skoka, asistencije i ukradene lopte.

U ekipi Toronta, istakao se Paskal Sijakam sa 17 poena.

Hjuston je uz pomoć sjajne partije Džejmsa Hardena lako izašao na kraj sa Bostonom – 137:112.

“Brada” je utakmicu završio sa 35 poena, osam skokova i šest asistencija. Iz igre je pogodio 10 od 16 šuteva, za tri poena osam od 13.

Rasel Vestbrtuk je doprineo trijumfu sa 19 poena, šest skokova i osam asistencija.

Najefikasniji u Bostonu bili su Karsen Edvards sa 19 i Grant Vilijams sa 15 poena i devet skokova.

NBA liga nastaviće se utakmicama koje su na programu u petak.