NBA PLEJ-OF: Toronto vodio ceo meč, Milvoki ih nokautirao s 10-0!

Fantastična partija Bruka Lopeza (FOTO: YouTube printscreen)

Počela je finalna serija Istočne konferencije, u kojoj su Baksi na svom parketu odličnom završnicom savladali Reptorse sa 108:100.

U prvoj utakmici finala Zapada, Golden Stejt je kao domaćin bio ubedljiv protiv umornog Portlanda.

Sve do poslednje četvrtine Toronto je, predvođen Kavai Lenardom (31 poen) i Kajlom Lourijem (30) održavao prednost, a onda su Baksi prelomili “blickrigom”.

Bruk Lopez je 13 od 29 poena dao u završnoj deonici, gde je na dva minuta pre kraja domaćin poveo.

Upravo Lopez, koji je postigao i rekord karijere kad je plej-of u pitanju, zakucao je za prednost.

U sledećem napadu je pogodio trojku i tu je bio početak kraja gostiju.

Milvoki je serijom 10:0 nokautirao protivnika i pokazao da nema džabe najbolji skor u ligi.

Janis Adetokumbo dodao je 24 poena, Malkolm Brogdon 15, a Nikola Mirotić 13.

Reptorsi su, čini se, propustili šansu za brejk jer su vodili čak 37 minuta i 13 razlike, a posle treće četvrtine bilo je +7… Ali onda su stali.

Samo je Louri u završnici davao koševe, ostali su bili totalno van ritma.

Podatak da je on šutirao 5/7 iz igre, a ostatak tima 0/15 dovoljno opisuje situaciju na terenu.

Naredni susret zakazan je za subotu, domaćin je ponovo Milvoki.