NBA: Mlađi brat provocirao i pogađao, ali radovao se stariji!

Stariiji brat Kari na kraju se radovao pobedi (FOTO: Twitter printscreen)

Nakon ubedljivog poraza u prvoj utakmici finala Zapada, Portland je propustio šansu za brejk u drugoj, Golden Stejt je slavio 114:111.

Vodili su Blejzersi 15 razlike u “Orakl areni”, na četiri i po minuta do kraja +8, ali iskusni Voriorsi uspeli su da okrenu.

Kao i u prvom susretu, sjajan bio Stef Kari sa 37 poena, doduše pogodio je samo četiri od 14 trojki.

Zato je s bacanja bio perfektan, 11/11, a nisu ga omele ni provokacije mlađeg brata Seta.

Set je dao 16 poena i činilo se da će se radovati, baš njegovom trojkom gosti su s prednošću ušli u završni minut.

Ipak, Kevin Luni je zakucao, a šampion posle toga mirno priveo utakmicu kraju.

Poslednju šansu imao je Demijen Lilard, najefikasniji kod Blejzersa s 23 poena, ali izblokirao ga je Andre Igudala.

Kod Voriorsa je Klej Tompson ubacio 24 poena, a novu sjajnu partiju pružio je Drejmond Grin.

Imao je učinak od 16 poena, 10 skokova, sedam asistencija i pet blokada.

Serija se sada seli u Oregon, gde se nastavlja za dva dana.