NBA FINALE: Teško ranjeni šampion napravio brejk u Kanadi!

Tompson i Kari vodili šampiona do važne pobede (FOTO: YouTube printscreen)

Golden Stejt je uspeo da napravi brejk u drugoj utakmici finalne serije NBA lige, pošto je u Kanadi savladao Toronto sa 109:104.

Voriorsi su bez Kevina Djurenta, koji se još nije oporavio od povrede, obavili ono po šta su i došli, predvođeni Klejom Tompsonom.

Tompson je ubacio 25 poena, ali i napustio teren hramljući u četvrtoj četvrtini, posle čega se nije vratio.

Videćemo kolika je ozbiljnost povrede i da li će biti spreman za sledeću utakmicu, u kojoj je šampion domaćin.

Toronto je, poput prvog susreta u “Skotjabank areni”, kontrolisao situaciju u prvom poluvremenu. Ipak, usledila je furiozna treća četvrtina.

Aktuelni šampion počeo je drugo poluvreme serijom 18:0, nakon čega domaćima više nije bilo povratka.

Momci s klupe dali su doprinos u važnom trijumfu, a Andre Igudala pogodio je ključnu trojku u poslednjoj deonici.

Stef Kari dodao je 23 poena u redovima “ratnika”, a ponovo je zapažen bio Drejmond Grin sa dabl-dabl učinkom od 17 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Demarkus Kazins vratio se u tim i kao starter imao učinak od 11 poena, deset skokova i šest asistencija.

Grinu je nedostajalo jedno uspešno dodavanje za četvrti tripl-dabl u nizu!

Kod Toronta standardno najbolji bio je Kavai Lenard sa 34 poena, Fred Van Vlita dao je 17, Kajl Louri 13, a Paskal Sjakam 12.

Naredna utakmica biće odigrana 6. juna u “Orakl areni” u San Francisku.