Pokuševski postaje glavni igrač Oklahome! Još jedna odlična utakmica

aleksej pokusevski-oklahoma-detroit-nba liga
Pokuševski igra sve bolje (FOTO: Guliver Images)

Srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski, odigrao je još jedan odličan meč u NBA ligi.

Ne njegovu žalost, Oklahoma je poražena od Detroita rezultatom 132:108.

Pokuševski je još jednom predvodio svoju ekipu po broju poena i po minutaži, ima sve veće poverenje trenera, ali i saigrača i igra sa sve više samopouzdanja.

Srpski košarkaš je meč završio sa 19 poena i četiri skoka za 32 minuta na parketu.

Za dva poena je pogodio šest od 13 šuteva, dok je za tri poena bio precizan dva puta od šest pokušaja uz jedno izvedeno i pogođeno slobodno bacanja.

Svom učinku Pokuševski je dodao i dve blokade, kao i dve izgubljene lopte.

Kada je reč o minutaži, Taj Džerom je sa 28 minuta bio prvi pratilac Pokuševskog, dok je poenterski to učinio Svi Mihajluk sa 17 poena.

Oklahoma na ovom susretu nije imala nikakve šanse što se videlo već u prvoj četvrtini kada je Detroit išao i do 18 poena prednosti.

Tanderi su nekako to uspeli da iskontrolišu, kao i seriju rivala od 12:0 na startu druge deonice i da na poluvreme odu sa zaostatkom od 11 poena.

Treća četvrtina je presudila Oklahomi, a u četvrtoj je Detroit samo potvrdio pobedu.

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Džeremi Grent, košaraš Detroita koji je meč završio sa 21 poenom.

Tanderi su zabeležili sedmi poraz u 10 utakmica, ali ipak su našli razloga za zadovoljstvo – sve bolje partije Srbina.

Pokuševski je najmlađi igrač u NBA ligi, a u poslednjih 10 mečeva Oklahome (jedan je propustio) beleži 11,1 poena, 5,6 skokova i tri asistencije po utakmici, što je poprilično bolje od njegovog proseka od starta sezone: 6,8 poena, 4,7 skokova, dve asistencije.