E TO JE TIMSKA POBEDA Napoli razmontirao Udineze i skočio na drugo mesto!

napoli-juventus-serija a-milan
Napoli je slavio protiv Udinezea (Foto: Guliver)

Da je neko Napoliju pre samo mesec dana rekao da će biti na drugom mestu na tabeli, verovatno da izabranici Đenara Gatuza ni sami ne bi poverovali u to, ali se danas to i ostvarilo i to pobedom nad Udinezeom od čak 5:1.

Malo je reći da je Napoli danas razmontirao “zebre” koje su nedavno prilično namučile Juventus… Ključ pobede tima sa juga Italije je što je danas igrao ceo tim pa smo tako videli čak petoricu različih strelaca.

Prvi je seriju otvorio Piotr Zijelinski koji je odlično odreagovao na otpadak posle šuta Viktora Osimhena u 28. minutu.

Samo tri minuta kasnije fudbaleri Napolija su stigli i do drugog gola. Ovoga puta je ubojit bio Fabijan Ruiz koji je divnom “kiflom” matirao Huana Musoa. I kod tog gola je Zijelinski imao ključnu ulogu pošto je upisao asistenciju.

Mogao je Napoli do još nekog gola u prvom delu. Dobre šanse na početku utakmice su imali Đovani di Lorenco i Osimhen, ali nisu bili precizni…

napoli-insinje-maradona
Insinje je bio strelac za Napoli (FOTO: Guliver Images)

Nadu Udinezeu da može barem do boda večeras podgrejao je Stefano Okaka Čuka golom u finišu prvog poluvremena.

Najavu potopa Udinezea isporučio je Irving Lozano. Meksikanac je promašio situaciju u 51. minutu, ali se iskupio šest minuta kasnije kada je presekao zaista užasan pas Musoa ka jednom odbrambenom igraču.

Uspeo je Di Lorenco golom iz 66. minuta da se iskupi za promašeni zicer iz prvog poluvremena. Ovoga puta je Italijan imao dosta sreće da mu se lopta odbije… Konačan rezultat je ipak postavio Lorenco Insinje u samoj nadoknadi vremena.

Da napomenemo da je šansu u dresu Udinezea dobio i naš fudbaler Petar Mićin dok je Nikola Maksimović odustan zbog koronavirusa…

U ovom trenutku Napoli je u vrlo dobroj situaciji u žestokoj borbi za Ligu šampiona. Izabranici Đenara Gatuza imaju četiri boda više od petoplasiranog Juventusa koji doduše ima i meč manje…

KAKAV TRANSFER NA POMOLU Barselona hoće Bufona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MARKO PANTELIĆ | Priče iz kraja #32