Milan je na gostovanju Napoliju, pobedom rezultatom 3:1, osvojio izuzetno važna tri boda i tako se vratio na prvo mesto Serije A.

Ili preciznije, Zlatan Ibrahimović je u 8. kolu osvojio bodove po ko zna koji put…

Početkom oktobra nestvarni fudbaler Milana je napunio 39 godina, a uprkos tome, igra na neverovatno visokom nivou.

Doneo je prednost Milanu u 20. minutu, kada je nakon centaršuta Tea Hernandeza udarcem glavom savladao Aleksa Mereta.

“Rosoneri” su odlično igrali u prvom delu, a igrači Napolija probudili su se tek nakon vodećeg gola gostiju.

Najbolju šanu na utakmici za domaćina imao je Đovani di Lorenzo u 28. minutu. I, prosto je neverovatno kako nije uspeo da savlada Donarumu.

Lopta se do njega odbila posle gužve u šesnaestercu rivala, a njegov udarac sa pet metara od gola zaustavila je prečka.

Nastavio je Milan u nastavku da dominira i da u potpunosti kontroliše situaciju na terenu, a Ibrahimović je drugi gol postigao u 56. minutu.

Ovog puta centaršut je poslao Ante Rebić, a fantastični Šveđanin je u skoku, kolenom poslao loptu u gol.

Utakmicu je neizvesnom učinio Dris Mertens pogotkom u 63. minutu, ali je situaciju za domaćina otežao Timo Bakajoko, koji je već u 65. minutu zaradio drugi žuti karton.

Problem za goste može da predstavlja situacija iz 79. minuta utakmice, kada se Ibrahimović požalio na bol u zadnjoj loži, zbog čega je morao da napusti teren.

Konačan rezultat postavio je Jens Hauge u 94. minutu. Norvežanin je sjajno driblao u šesnaestercu rivala, nakon čega je “bocnuo” loptu preko Mereta.

Milan posle osam utakmica zauzima prvo mesto sa 20 bodova, drgoplasirani Sasuolo ima dva boda manje. Napoli je ostao na šestom mestu, pošto je ostvario učinak od pet pobeda i tri poraza.

Zlatan Ibrahimović je golovima protiv Napolija stigao do 10 golova i najbolji je strelac lige ispred Kristijana Ronalda koji je postigao osam golova.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: IVICA KRALj – Priče iz kraja #11