NAJTEŽA PROBA Prvi poraz odlične Zvezde, jedan gol dovoljan Zenitu

Detalj s prijateljske utakmice protiv Zenita (FOTO: FK Crvena zvezda)

Crvena zvezda zabeležila je prvi poraz na pripremama u Austriji, jer je izgubila od Zenita rezultatom 0:1.

Odličnu proveru imali su izabranici Vladana Milojevića protiv snažnog ruskog kluba čiji je kapiten bio Branislav Ivanović.

Šampion Srbije počeo je meč u sastavu: Popović, Gobeljić, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ivanić, Ben, Marin, Boaći.

Šansu u nastavku dobili su i: Vasiljević, Stojković, Pankov, Babić, Vulić, Ebisilio, Simić, Jevtović, Jirka, Vukanović, Krstović.

I prikazali su odličnu partiju, imali su pregršt šansi za pogodak i nisu zaslužili da izgube od kluba iz Sankt Peterburga.

Već u drugom minutu, nakon odličnog prodora Gobeljića, imali su crveno-beli dva vezana kornera. Posle udarca Milunovića glavom još jednom su pokušali Zvezdini fudbaleri, ali mreža Zenita je mirovala.

Stigao je odgovor Rusa tri minuta kasnije kada je Dzjuba glavom poslao lopti preko prečke.

Usledile su muke za golmana Luneva posle četvrtog kornera za Zvezdu. Ivanić je šutirao sa oko 22 metra, ali pravo u čuvara mreže Zenita.

Nastavila je Zvezda sa inicijativom, a u ofsajdu su uhvaćeni Rodić i Ben. Po isteku pola sata igre Marin je demonstrirao fudbalsku čaroliju. U okretu se oslobodio čuvara i pokušao da plasira loptu u dalji ugao sa preko 20 metara.

Startna postava šampiona Srbije u najtežoj proveri na pripremama u Austriji (FOTO: FK Crvena zvezda)

Ipak, bio je neprecizan pa je lopta završila pola metre od desne stative. U nastavku je Zvezda bila sve opasnija i tako je Ivanić upisao novu šansu. Vezista je na drugoj stativi dočekao loptu sa leve strane i iz prve zapretio Lunevu koji je uz dosta muke sačuvao mrežu.

U 38. minutu Zenit je poveo pogotkom Azmuna, trebalo je tri pokušaja Rusima da zatresu mrežu. Probao je Azmun, potom i Žirkov, a drugi odbitak iskoristio je ofanzivac ekipe iz Sankt Peterburga i savladao Popovića.

Zvezda je napadala i u nastavku… Ben je propustio sjajnu šansu, dok je Gobeljićev šut sa oko 30 metara ukrotio odlični Lunev.

Na drugoj strani istakao se Popović sa dve sjajne intervencije. Crveno-beli su najbolju priliku imali u 84. minutu!

Vukanović se oslobodio čuvara i uposlio Jevtovića koji je ostao jedan na jedan sa golmanom i pogodio stativu.

Poslednja provera na pripremama u Austriji za fudbalere Zvezde zakazana je za ponedeljak protiv Blau vajsa.

BONUS VIDEO | Nikola Jakšić: O Srbiji, zlatu, Dejanu Saviću, Partizanu, Ferencvarošu..