Trener Lajpciga, Julijan Nagelsman, pred utakmicu protiv Mančester junajteda, prisetio se momenta iz detinjstva koji je teško prihvatio.

Maja 1999. godine, kada je Nagelsman imao 11 godina, fudbaleri Bajerna iz Minhena, kluba za koji je navijao, igrali su finalu Lige šampiona protiv Mančester junajteda.

“Crveni đavoli” su pobedili rezultatom 2:1, a pobedonosni gol postigao je Ole Gunar Solskjer, sadašnji trener Mančestera, u 93. minutu, samo dva minuta nakon izjednačujućeg pogotka Šeringema.

– Čim vidim Solskjera, uklizaću mu u noge! Nisam bio najsrećniji nakon tog finala. Moj otac je bio navijač Menhengladbaha, provocirao me. Bio je srećan što je Bajern izgubio – prisetio se Nagelsman.

Nadamo se da se mladi stručnjak šalio, a da li stvarno jeste, saznaćemo u u sredu od 21 čas, kada počinje utakmica na “Old Trafordu”.