NA DANAŠNJI DAN: Tijana Bogdanović postala prva Evropljanka sa dve olimpijske medalje!

tekvondo-tijana-bogdanović-olimpijske-igre
Na današnji dan pre godinu dana Tijana Bogdanović osvojila je drugu olimpijsku medalju! (FOTO: Guliver)

Na današnji dan, pre godinu dana, Tijana Bogdanović osvojila je svoju drugu olimpijsku medalju i tako postavila svojevrsni rekord.

Bogdanović, je sa samo 23 godine uradilo ono što nijedna Evropljanka nije pre nje uspela – da u kategoriji do 49 kilograma donese dva odličja sa Olimpijskih igara.

Podsetimo, Tijana je tada izgubila na startu šampionata od Adrijane Serezo iz Španije. Španjolka je kasnije stigla i do finala a našu Tijanu “povukla” je u repasaž kroz koji je izborila meč za bronzanu medalju.

Bogdanović je tada pokazala veliko umeće i pobedom nad protivnicom iz Japana osvojila medalju.

Odmah nakon borbe rekla je da joj je bilo teško da prebrodi poraz na startu, ali i da je na kraju ipak zadovoljna.

Jako sam srećna zbog medalje. Srećna sam što sam dobila drugu šansu da se borim za odličje na ovim Igrama.

Podsetimo, Bogdanović je svoju prvu olimijsku medalju, srebrnu, osvojila na OI u Riju de Žaneiru 2016. godine sa samo 18 godina a u Japanu je stigla do bronzane medalje sa 23 godine. Ukoliko sve bude u redu i Tijana spremno dočeka Igre u Parizu, ona će sa 26 godina imati priliku da postane trostruka osvajačica olimpijskih odličja!

DŽOKER PORAŽEN U OKTAGONU: Ilić izgubio borbu za pojas od Terminatora!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MLADOST LUCANI vs. CRVENA ZVEZDA – Meridian PES Predictor ep.124 @Beki