Mreže mirovale, veče za golmane i nule u LŠ

LŠ
(Photo by Stu Forster/Getty Images)

Na dva meča osmine finala Lige šampiona odigrana u utorak uveče nismo videli nijedan gol, pošto su se mečevi Liverpul – Bajern i Lion – Barselona završili rezultatom 0:0.

Na oba meča su se istakli golmani, pogotov Alison i Mark Andre Ter Štegen. Na startu meča u Liverpulu Mohamed Salah je imao priliku, ali nije uspeo da savlada Nojera, a onda je Alison u nekoliko navrata spasio svoj tim.

Brazilski golman je i na ovom meču briljirao kada su odbrane u pitanju, ali je jednom prilikom u driblingu zamalo izgubio loptu i tako je mogao da bude krivac za poraz svog tima. U poslednjih 15 minuta prvog poluvremena Mane je imao nekoliko šansi, a u drugom poluvremenu opao je intenzitet.

Mnogi su sumnjali u odbranu Liverpula, ali se Fabinjo sjajno snašao na poziciji štopera, dok je Matip osim odlične igre u defanzivi imao sjajnu šansu da donese pobedu svom tima. U revanšu u Minhenu na terenu neće biti Džošue Kimiha koji je zaradio žuti karton i sledi mu suspenzija.

U Francuskoj Lion je uspeo da odoli Barsi i da pred revanš meč četvrfinala LŠ i dalje bude u konkurenciji za prolaz dalje. U prvom poluvremenu Mark Andre Ter Štegen je odbranio dve sjajne šanse Martinu Terijeru, a kada je Barselona u pitanju standardno je najopasniji bio Lionel Mesi.

Luis Suarez je propustio jednu priliku u 70. minutu, a njegovi promašaji znače da je sada prošlo više od 24 časa otkako je Urugvajac poslednji put postigao gol na gostovanju u Ligi šampiona.