MONTE KARLO: Kraj za Đokovića, ništa od srpskog polufinala!

Da li će Novak ostati bez motivacije kada su povuku njegova dva najveća rivala? (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

U prvom međusobnom susretu na šljaci, Rus Danil Medvedev savladao je najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića u tri seta.

Medvedev se bolje snašao po jakom vetru i napravio brejk u prvom gemu, koji je vrlo brzo pretvorio u 3:0.

Usledio je još jedan pritisak na Đokovićev servis u petom gemu, ali Novak je anulirao sve tri prilike.

Ipak, u devetom gemu usledio je novi brejk kojim je mladi Rus stekao vođstvo u setovima.

Nije Đoković bio na svom nivou igre, pa je protivnik i u drugom setu prvi došao do brejk prilike, ali je nije iskoristio.

Zato je srpski teniser već u narednom, trećem gemu, iskoristio svoju priliku zatim materijalizovao oduzeti servis.

Do kraja drugog dela igre oba igrača zadržala su svoj servis, pa je tako Đoković s nulom u desetom gemu izborio odlučujući set.

U trećem setu obojica su ekspresno dobili uvodne gemove, da bi u trećem Rus napravio brejk.

Zatim je dobio svoj servis i još jednim brejkom došao do 5:1 i na korak od ogromnog uspeha, plasmana među četiri najbolja u Monte Karlu.

Usledio je ribrejk Novaka i tračak nade da ćemo gledati srpsko polufinale, ali Medvedev je još jednom oduzeo servis Novaku i ostvario prvu pobedu u međusobnim susretima.

Naredni rival Medvedeva biće naš Dušan Lajović, koji je ranije danas savladao Italijana Lorenca Sanega.