Fudbaleri Monpeljea su na domaćem terenu savladali ekipu Liona rezultatom

Golove je za pobedničku ekipu postigao Tejdži Savnir, dok je za poražene precizan bio Menfis Depaj.

Samo što je utakmica počela, tačnije u 4. minutu, Lion je zapretio preko Karla Ekambija koji je odlično šutirao iz kaznenog prostora, ali nije imao sreće i lopta je pogodila desnu stativu.

Nastavak utakmice donosi nešto mirniji tempo sa igrom na sredini terene bez velikih uzbuđenja.

Tako je bilo sve do 25. minuta kada je Monpelje imao stopostotnu šansu preko Endija Delorta. On je naime promašio prazan gol Liona.

Kulminacija uzbuđenja u prvom delu utakmice viđena je u 37. minutu kada igrač Liona Lio Duboa  startuje za kazneni udarac. Sa bele tačke precizan je Savnir.

U završnici prvog poluvremena ekipa Liona je ostala sa igračem manje, a crveni karton je dobio Husem Auvr.

Posle predaha fudbaleri Monpeljea su iskoristili igrača više i u 59 minutu su duplirali prednost, a strelca je ponovo bio Savnir. Ovog puta gol je postigao šutem u donji levi ugao gola Entoni Loupsa.

U nastavku domaćin je kontrolisao utakmicu sve do pred karaj kada je Hilton dobio crveni karton zbog grubog prekršaja.

Kazneni udarac u 82. minutu koristi Debaj kako bi smanjio prednost na 2:1, a ujedno je to bio i konačan rezultat.