MITJILAND KIKSIRAO, GOLEADA U ŠPANIJI: Zvezda na prvom mestu grupe!

Betis pripala goleada protiv Seltika! foto by Real Betis Balompié 🌴💚 @RealBetis Cuenta Oficial del Real Betis Balompié. twiter

Startovala je Liga Evrope, a već smo imali neke jako zanimljive duele! Glavni konkurent Crvene Zvezde za prvo mesto u grupi Mitjiland kiksirao je na svom terenu i podelio bodove sa Ludogorecom, dok je Betisu pripala goleada u duelu sa Seltikom.

Nije mogla bolje početi odiseja crveno-belih u Evropi. Nakon što je Zvezda savladala nezgodnu ekipu Brage na svom terenu rezultatom 2:1, još jedan od konkurenata za prolaz iz grupe nije se proslavio na svom terenu.

Mitjiland je remizirao na svom terenu protiv totalnog autsajdera ekipe Ludogoreca.

Na samom početku duela već u trećem minutu poveli su Danci sa 1:0 golom Isaksena na sjajan centaršut Evandera!

Delovalo je kao da će Mitjiland obezbediti sva tri boda, s obzirom na to da su kontrolisali igru.

Međutim u 32. minutu susreta sreća je pogledala Ludogorec, pa su gosti nakon odbitka stigli do izjednačenja!

U drugom poluvremenu viđena je potpuna inicijativa domaćih fudbalera, ali bezuspešno pa je rezultat sa poluvremena bio i konačni rezultat ovog susreta 1:1.

Ludogorec odigrao za Zvezdu!
(FOTO: FK Crvena zvezda)

Nije moglo da ispadne bolje po ekipu Zvezde pošto se nakon prvog kola nalazi sama na čelu grupe kao jedina ekipa koja je ostvarila pobedu u prvom kolu!

Najzanimljiviji meč dana odigrali Betis i Seltik, rezultat je bio 4:3 u korist domaćina.

Furiozno je ekipa Seltika startovala meč Ajeti je zatresao mrežu domaćina u 13. minutu meča, da bi već u 27. duplirala prednost preko Juranovića koji je bio precizan sa bele tačke!

Betis je prihvatio izazov i odgovorio istom merom – sa dva gola!

Prvo je u 32. minutu gol postigao Miranda, da bi izjednačenje domaćinu samo dva minuta kasnije doneo Huanmi!

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u drugom poluvremenu, pa je na samom početku drugog dela domaćin stigao u vođstvo preko Iglesiasa, da bi opet Huanmi zatresao mrežu i duplirao prednost Betisa nakon 3 minuta za 4:2.

Malo je pao tempo igre, ali je u završnici utakmica ušla u dramu golom Rolstona koji je smanji prednost Betisa.

Domaćin je uspeo da se odbrani nakon primljenog gola i osvoji tri boda na svom terenu konačnim rezultatom 4:3!