Kijevski Dinamo predvođen sa novim trenerom Mirčeom Lučeskuom osvojio je prvi trofej u novoj sezoni pošto je u Superkupu pobedio Šahtjor rezultatom 3:1.

Dinamo je pitanje pobednika praktično rešio u prvih pola sata, postigavši dva gola za samo 11 minuta.

Najpre je u 20. minutu De Penja doneo vodstvo, a u 31. Rodriges je duplirano prednost.

Nije se predavao Šahtjor pa je do poluvremena smanjio golom Moraesa u 37. minutu.

Dinamo je odlično čuvao minimalni kapital, a onda je u 83. minutu stavio tačku na i pogotkom Sola.

Tako je Kijevski tim odbranio trofej u Superkupu osvojen prošle godine, a to mu je ukupno deveti.

KONAČNO NAVIJAČI UEFA odredila mesto i vreme finala UEFA Superkupa Evrope!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridianbet kup | STONI TENIS turnir | hala Pinki, Zemun | 18.-20.8.2020.