Milić, BATE, šok za Arsenal i 5 utisaka iz LE!

Čelsi BATE Borisov
(Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

BATE Borisov je na svom terenu savladao Arsenal 1:0 i to je svakako najveće iznenađenje utakmica Lige Evrope koje su se igrale od 19 časova.

Mogla je pobeda tima iz Belorusije biti i veća da je doskorašnji vezista Crvene zvezde Nemanja Milić bio precizniji. On je u 29. minutu uspeo da dođe do lopte posle sjajnog centaršta, ali je zamalo promašio gol protivnika.

NOVI EVROGOL PODKAST – VRAĆA SE SUPERLIGA, PRIČAMO O VEČITIMA, RADNIČKOM, VOJVODINI I OSTALIMA!

Ipak na samom kraju prvog poluvremena BATE je došao do pobedonosnog gola. Igor Stasevič je centrirao iz slobodnog udarca, a štoper Stanislav Dragun je uspeo da smesti loptu iza leđa Petra Čeha.

Aleksandr Lakazet je uspeo da zatrese mrežu protivnika, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Sead Kolašinac je imao dve šanse koje nije iskoristio, ali BATE je uspeo da dođe do pobede. Na kraju je Lakazet zbog nesmotrenog starta dobio i crveni karton pa neće biti u sastavu u revanšu.

SPAJIĆ UŠTOPOVAO LEVERKUZEN

Krasnodar i Bajer iz Leverkuzena su odigrali meč bez golova u Rusiji, a odbrana Krasnodara pod komandom Uroša Spajića odigrala je fenomenalan meč. Nije Bajer uspeo da stvori šanse, samo je Karim Belarabi uputio jedan šut iz daljine.

SPEKTAKL U FRANCUSKOJ

Ren i Betis su ponudili najefikasniji meč ove večeri, pošto je na njemu palo šest pogodaka. Na kraju je bilo 3:3. Hunu je doneo vođstvo svom timu, a Havi Garsija je u 10. minutu pogodio svoju mrežu za 2:0.

Lo Selso je potvrdio sjajnu formu golom u 32. minutu, a Hatem Ben Arfa je iz penala dao pogodak za 3:1. Ipak Betis se nije predavao i golovima Sidneja i Laineza tim iz Sevilje je izjednačio!

INTER BEZ IKARDIJA

Mauri Ikardi želi da ide iz Intera i jasno je stavio do znanja upravi da je završio sa “Nerazurima”. On se nije pojavio na meču sa Rapidom u Beču, a to je najbolje iskoristio Lautaro Martinez. Mladi Argentinac je postigao jedini gol na meču i tako doneo pobedu od 1:0 Interu.

SEVILJA PO STAROM

Idu li Andalužani po još jedan trofej? Gostovali su Laciju i pobedili 1:0 golom Visama Ben Jedera koji je u životnoj formi.

U ostalim mečevima Dinamo Kijev je golom u poslednjim momentima došao do izjednačenja u Pireju, pa je rezultat meča sa Olimpijakosom bio 2:2. Benfika je savladala Galatasaraj na gostovanju 2:1, a Slavija iz Praga i Genk su odigrali bez golova.