SRBIJA IMA NOVOG HEROJA: Ko je Milenko Sebić?

milenko sebić-karijera-olimpijske igre
Milenko Sebić je doneo novu medalju Srbiji (FOTO: Guliver Images)

Reprezentativac Srbije u streljaštvu Milenko Sebić osvojio je danas bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini malokalibarska puška trostav.

Sebić je u finalu ostvario rezultat od 448,2 kruga, dok je zlatnu medalju osvojio Kinez Čanhun Žen, uz novi svetski i olimpijski rekord (466 kruga). Srebro je pripalo ruskom takmičaru Sergeju Kamenskom (464,2 kruga).

Njegovo ime, oni koji do sada nisu, sada će dobro zapamtiti! Sebiću su ovo druge Olimpijske igre u karijeri, pošto se prethodno takmičio i u Riju, gde je završio na 11. poziciji.

Sada je bilo vreme za medalju! Ono što je zanimljivo jeste da se streljaštvom bavi od 1998. godine, a trenutno je član Novog Sada, iako je nešto ranije predstavljao i Crvenu zvezdu.

Do sada je Sebić osvojio i bronzanu medalju na Svetskom šampionatu 2014. godine, a takođe i tri srebra na Evropskom prvenstvu sa reprezentacijom, kao i srebro na Svetskom prvenstvu u trostavu 2016. godine.

Ono što mnogima privlači pažnju jeste što je oženjen ruskom strelkinjom Alinom Sebić sa kojom ima jednu kćerku. Alina je ujedno i njegov trener.

Uz ovu medalju Milenku Sebiću sledi i nagrada Vlade Srbije u iznosu od 50.000 evra!

NOVA MEDALJA: Sebić osvojio bronzu na Olimpijskim igrama!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP1