Liga Evrope startovala je večeras utakmicama od 19 časova, a u Srbiji su sve oči uprte u Nemačku na susret Hofenhajma i Crvene zvezde. Međutim, bar na papiru, derbi večeri je između Seltika i Milana, ali su Italijani bez većih problema odneli bodove sa gostovanja.

Preko Krunića i Diaza stekli su 2:0 još u prvom poluvremenu, pa do kraja protivniku nisu dopustili da ih ugrozi. U 76. minutu odbranu rosonera je iznenadio Elionasi, ali su bodovi ipak otišli u Milan, što je u nadoknadi vremena potvrdio Hauge, 3:1.

Najefikasnija ekipa bio je Viljareal. Španci su na domaćem terenu trijumfovali u ludoj utakmici sa dosta preokreta. Nakon 20 minuta igre imali su laganih 2:0 i sve je išlo na ruku domaćinu. Sivaspor je potom u 33. smanjio zaostatak, pa je usledio promašeni penal Viljareala i brza kazna Turaka za 2:2. Drugo poluvreme, španski tim je otvorio pogotkom, ali je Sivaspor odgovorio, međutim potom su usledila dva brza gola Viljareala, za 5:3, pa gosti nisu imali snage za novi podvig.

Efikasni su bili i fudbaleri Lila. Francuzi su na gostovanju Sparti slavili sa 4:1, dok desetkovani Česi zbog isključenja nisu uspeli da ublaže poraz. Sa po 3:0 pobede su upisale engleske ekipe, Lester i Totenhem. Kao domaćini, bolji su bili od Zorje odnosno LASK-a.

Bez golova okončan je jedino duel u Zagrebu, gde Dinamo nije uspeo da sa igračem više obezbedi sva tri boda.

Braga – AEK 3:0

Seltik – Milan 1:3

Dinamo – Fejenord 0:0

Hofenhajm – Crvena zvezda 2:0

Lester – Zorja 3:0

Liberec – Gent  1:0

Ludogorec – Antverp 1:2

Makabi Tel Aviv – Karabag 1:0