Veče u Evrokupu otvorili su jedina neporažena ekipa grupe F, Metropolitan i italijanski Trento. Francuska ekipa je nakon produžetka stigla do treće pobede u grupi rezultatom 92:86.

Domaćini su u Parizu, serijom od 7:2 otvorili duel i najavili dobru utakmicu. A onda iznenada stali i dozvolili Italijanima da se neverovatno serijom u u drugoj polovini četvrtine odlepe na 21:9.

Već u tom momentu bilo je jasno da ovo neće biti tipična utakmica Metropolitana u Evrokupu, ali su nakon pauze zaigrali agresivnije i krenuli da tope razliku. Sredinom deonice već su prišli na -5, a mnogo je  Parižanima pomogao i bolji skok. Do poluvremena su nastavili u istom ritmu, dok je Trento ostao zatečen igrom rivala, pa je na poluvremenu bilo 35:34 za Italijane.

Nakon pauze, Metropolitan je preuzeo vođstvo, Konate je pogodio za tri, 37:35. preokretima nije bio kraj, već je Trento imao novu seriju i +9 nakon pogotka Meja. U finišu se probudio Metropolitan, te su igrali koš za košem, pa je pred odlučujućih deset minuta rezultat bio 57:53.

U poslednjem kvartalu na snazi je bila rezultatska klackalica, bez oscilacija u igri oba tima. Domaćini su preuzeli vođstvo na šest minuta do kraja, ali je Trento uzvratio. Bitne poene za Italijane postigao je Foraj, 78:75, potom je sa penala pogodio i Morgan, pa je ekipa Metropolisa bila pred prvim porazom. Ali…Na dve sekunde do kraja, braun je pogodio trojku za produžetak, 80:80.

Braun je bio glavni igrač Parižana u produžetku i uz Gudvina, vodio domaćina do trećeg trijumfa u grupi. Krajnji rezultat postavio je Braun, 92:86.

Virtus je očekivano na svom terenu bolje otvorio susret sa ekipom Budućnosti. Iskusniji italijanski sastav je nakon dva minuta igre vodio sa 8:3, a Podgoričani su preko Edžima stigli do izjednačenja, 8:8, i više od toga nisu uspeli u prvih deset minuta. Belineli i Vims su pogađali za Virtus, koji je trojkomTeodosića nakon prvog kvartala vodio 26:14.

U istom ritmu je ekipa Aleksandra Đorđevića igrala i u nastavku, pa je prednost Italijana iz minuta u minut, bila sve veća. Tek krajem prvog poluvremena, preko Edžima, Budućnost je prekinula seriju Virtusa, koji je na poluvremenu vodio sa 48:28.

Nisu popuštali Italijani uprkos velikoj prednosti, dok sa druge strane tim Petra Mijovića nije pronalazio način kako da nadomesti velikih 15 poena zaostatka.  Upravo je to granica do koje je Virtus dozvolio Podgoričanima da priđu, ali su ubrzo vratili 68:48.

Ništa se nije promenilo ni u poslednjih deset minuta. Veliku prednost su imali košarkaši Virtusa, te su na kraju trijumfovali sa 87:65.

Miloš Teodosić je utakmicu završio sa osam poena i deset asistencija, dok je Stefan Marković bio bez poena, ali je dodao sedam asistencija.

Huventud je pak u najmanje zanimljivom duelu za srpske učesnike Evrokupa savladao Monako sa 79:72 (12:16, 26:24, 23:15, 18:17).

Efes u toku utakmice sa Zvezdom saznao da ne može da putuje u Izrael

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Bogdan Obradović: Novak je najbolji zato što se brzo adaptira | MOJ UGAO #09