Mesi, Mesi, Mesi: Het-trik #50, volej, preokret i uplakana Sevilja (VIDEO)

Mesi
(Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Lionel Mesi je ponovo na vanzemaljskom nivou. To je epilog derbija kola Primere između Barselone i Sevilje, pošto je čudotvorni Argentinac stigao do novog het-trika u pobedi svog tima – 4:2.

Mesi je vodio uzdrmanu Barselonu do pobede uprkos dva isuviše lako primljena gola u prvom poluvremenu. Bio je strelac tri gola, te je upisao svoj 50. het-trik u karijeri! Ovaj neverovatan čin uspeo je da ostvari kada je timu bio najpotrebniji. Njegov sjajan udarac iz voleja je bio dovoljan za izjednačenje na 1:1, posle vodećeg gola Hesusa Navasa, ali je Gabrijel Merkado vratio prednost domaćinu.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – LIGA ŠAMPIONA, ATLETIKO, LIVERPUL I MARKO JOVANOVIĆ O PARTIZANU 2010. I ZVEZDI 2018.

Publika na Ramon Sančes Pishuanu je uživala u partiji svojih ljubimaca, dok su gosti delovali prestrašeno i nedovoljno borbeno. Posle dvadesetak minuta igre u nastavku, Leo Mesi je rešio da po ko zna koji put stavi stvari u svoje ruke.

Posle voleja levicom, stigao je precizan udarac desnom nogom, kada je poslao snažan udarac pravo u rašlje gola Tomaša Vaclika. Ali ne bi on bio Mesi da do kraja susreta nije režirao potpuni preokret. U 85. minutu je kompletirao svoj 50. het-trik, kada je posle jednog blokiranog udarca izašao jedan na jedan sa golmanom Sevilje, a situaciju je rešio rutinskim prebacivanjem Vaclika.

To je 3:2 i kraj nadanja za Sevilju! Međutim, Mesi je sve okončao tek u nadoknadi vremena, kada je maestralnom asistencijom pronašao Luisa Suareza, koji postavlja konačan rezultat za 17. pobedu Blaugrane u Primeri ove sezone.

Mesi je tako uspeo ne samo da ‚‚osvoji” 50. loptu kao tradicionalan poklon za het-trik, već je nastavio da teroriše Sevilju. Njemu je ovo bio 35. meč u karijeri protiv tima iz Andaluzije, a sa ova tri pogotka je stigao do tačno 36 golova u mreži Sevilje. Ne postoji tim protiv kojeg je Mesi ovoliko često bio strelac, ali imati više od jednog gola po meču u nizu dugom bar 12-13 godina je apsurdno.

Barselona je ovom vrednom pobedom uspela da se učvrsti na prvom mestu, dok je Mesi na najbolji mogući način najavio dva El Klasika koja su na programu sledeće nedelje, prvo u Kupu kralja, a onda i u Primeri.