Sreda u Ligi šampiona nije baš bila idealna za navijače Crvene zvezde. Ipak, večernji mečevi doneli su dosta uzbuđenja i nekoliko maestralnih pogodaka. Liga šampiona kakva bi trebalo da bude, reklo bi se.

Viđeno je 18 golova na šest mečeva koji su počeli od 21 čas. Sasvim dovoljno za neke interesantne priče. Pa da počnemo.

STIGAO JE NOVI EVROGOL PODKAST – O ZVEZDI, PSŽ, LIVERPULU, BARSI I BAJERNU… IMA ZA SVAKOG PO NEŠTO

1. Mesi nije najbolji?

(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Ako je suditi po haotičnim i sve manje prestižnim nagradama FIFA, Lionel Mesi u 2018. godini nije bio ni među tri najbolja igrača sveta. U sredu je na Vembliju još jednom pokazao da su takve nagrade izgubile svoju svrhu.

Jednostavno je – ne postoji fudbaler na svetu koji radi ono što konstantno radi Lionel Mesi. Na Vembliju je samo delovalo da se nije ni oznojio. Sa lakoćom je razoružavao odbranu Totenhema.

Na momente bi podsetio na Maradonu svojim solo prodorima posle kojih je dva puta pogađao stativu Lorisovog gola. Na momente bi delio lopte sa centra igrališta kao da je NFL kvoterbek, dok bi u svakom slučaju izgledao kao da ‚‚lebdi” na travi engleskog fudbalskog svetilišta.

Barsa je slavila 4:2, Mesi je stigao do petog gola u Ligi šampiona ove sezone, a meč je obeležio i maestralan pogodak Ivana Rakitića. Video koji možete videti ispod odlično sumira igru Argentinca. Bolje nego reči…

2. Liverpul pao u Napulju

Napoli se u Beogradu nije naigrao fudbala, ali u Napulju su se izgleda osećali mnogo bolje. Savladan je Liverpul. Finalista Lige šampiona nije uspevao da se snađe na San Paolu i Napolitanci su bili bolji tokom čitavog meča.

Toliko su bili nadmoćni da trio Salah-Firmino-Mane nije uputio nijedan udarac u gol Davida Ospine, a Napoli je na drugoj strani ređao šanse. Imali su inicijativu, Liverpul nije uspevao da uspostavi svoj prepoznatljivi presing, pa je kasni pogodak Lorenca Insinjea bio nagrada koja je lako mogla da stigne ranije.

Napoli je tako preuzeo prvo mesto na tabeli grupe C i to sa gol-razlikom 1:0. Liverpul je sada skliznuo na prvo mesto nakon ubedljive pobede PSŽ-a, pa će borba za prva dva mesta biti uzavrela do samog kraja grupne faze.

3. Novi preokret Intera

Inter
(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Meč u Ajndhovenu možda nije bio prelep, ali je bilo šta da se vidi. Meč koji je sudio Milorad Mažić obeležio još jedan preokret Intera u Ligi šampiona. Nakon što su u prvom meču protiv Totenhema gubili sve do 85. minuta, pa na kraju slavili, ovoga puta bilo je malo drugačija priča.

PSV je poveo u 27. minutu preko Pablo Rosarija, ali je od toga trenutka milanski klub zaigrao dosta bolje. Dobar napad Intera završio se gužvom u i oko šesnesterca domaćih, da bi se jedna odbijena lopta vratila na 16 metara, na nogu Rađe Naingolana koji ne propušta priliku da zatrese mrežu.

U nastavku je Inter imao sreće jer je prilikom jednog bezazlenog centaršuta došlo do nesigurnosti u odbrani PSV-a. Golman Zoet i defanzivac Virgever su se neobjašnjivo sudarili, da bi Mauro Ikardi to iskoristio i lagano smestio loptu u nebranjenu mrežu. Dovoljno za šest bodova na povratku u Ligu šampiona posle šest godina.

4. Grizman brižan prema navijačima Atletika

(Photo by David Ramos/Getty Images)

Sve je počelo kako treba. Atletiko je u prvoj fazi meča bio bolji, da bi to krunisao pogotkom Antoana Grizmana na asistenciju Tome Lemara. Francuski tandem je doneo vođstvo i sve je išlo u pravcu ‚‚atletikovske” pobede. Ali ne zadugo.

Briž uspeva da stigne do 1:1 već u 39. minutu posle prelepog šuta sa distance Arnauta Grenevelda. Čak ni Jan Oblak nije mogao da zaustavi taj projektil. U nastavku se nije mnogo toga dešavalo, a navijači na Vandi Metropolitano postajali su sve nervozniji.

Atletiko jeste imao inicijativu, ali nikako nisu uspevali da stvore veliku šansu za svoje napadače. To jest, nisu uspevali do 67. minuta, kada Grizman ponovo stupa na scenu. Poveo je loptu po levoj strani, odlično uposlio Dijega Kostu u šesnestercu, a ovaj se naizgled spetljao.

Taman kada je delovalo da će bivši igrač Čelsija upropastiti odličnu priliku, usledio je povratni pas za Grizmana koji matira protivnika za 2:1. Do kraja meča se i Koke upisao u strelce, tek da potvrdi novu pobedu Jorgandžija.

5. Dortmund ‚‚trojkom” slomio Kneževe

Grupu A kompletirao je ubedljivi Dortmund. Sada je tamo situacija da su i Borusija i Atletiko maksimalni sa šest bodova, pa će Monako i Klub Briž već sada morati da počnu sa planiranjem borbe za Ligu Evrope.

A nisu Kneževi bili baš toliko loši u prvih 45 minuta. Uspevali su da drže egal sa Milionerima, imali su period inicijative kada su nekoliko puta testirali Romana Burkija, ali to je otprilike bilo to.

U nastavku meča sve je bilo u znaku Dortmunda. Džejdon Sančo je upisao novu asistenciju, da bi Pako Alkaser pri rezultatu 1:0 pogodio prečku sa penala u stilu Peđe Mijatovića u Francuskoj 1998. godine. Ipak, Španac se ubrzo iskupio i povisio na 2:0, da bi u finišu asistirao Marku Rojsu za konačnih 3:0.