Naslovna Fudbal Meč Levantea i Bilbaa obeležila dva detalja

Meč Levantea i Bilbaa obeležila dva detalja

levante-atletik bilbao-remi-horhe de frutos
Levante je remizirao protiv Atletik Bilbaa Foto: Guliver

Kako odmiče sezona deluje da će Levante i Atletik Bilbao završiti tačno na sredini tabele. Što se kaže nit mogu u Evropu, niti će strepeti za opstanak što nam je pokazao i večerašnji remi – 1:1.

Mada je Bilbao ušao u meč kao blagi favorit, pre svega zbog kvaliteta u sastavu, ali i dobrih rezultata pogotovo u Kupu Španije, to nije uspeo da opravda.

Nije utakmica prštala od kvaliteta, ali je bilo ponekog zanimljivog detalja. Ponajviše su dva obeležila meč, a to su penali za obe ekipe.

Prvi je dobio domaćin nakon nešto malo više od pola časa kada je Unai Njunjez skrivio jedanaesterac koji je sigurno realizivao Rodžer Marti.

Drugi je skrivio crnogorski fudbaler, Nikola Vukčević faulom u kaznenom prostoru nakon čega je morao biti konsultovan VAR. Dugo je sudija Isidro Dijaz de Mera gledao ekran VAR-a pre nego što je dosudio najstrožu kaznu.

Raul Garsija je bio strelac za Atletik Bilbao protiv Levantea

Lopti je prišao najbolji strelac među vezistima u 21. veku u Primeri, Raul Garsija i poravnao rezultat u 56. minutu.

Ponovo je strelac prvog gola za Levante, Rodžer Marti bio u dobroj prilici, ali je u 75. minutu poslao loptu tik pored desne stative.

Na kraju su obe ekipe dobile po bod koje ih smeštaju na osmo (Levante), odnosno deveto mesto (Bilbao) na tabeli sa 32, odnosno 30 bodova i deluje da će teško stići Viljareal na šestom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu Evrope…

Da napomenemo da naš Nemanja Radoja nije igrao za Levante na ovom meču zbog povrede mišića.

Kostić asistirao, ali je Verder “okrenuo” Ajntraht

OBAVEZNO POGLEDAJTE: ŽIVOTINJSKI PORIV KA KLAĐENJU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #43