Meč godine u PL: Het-trik, promašene šanse, preokreti, autogolovi i novi Fabregas (VIDEO)

Vulverhempton Lester meč
(Photo by Clive Mason/Getty Images)

Vulverhempton Vonderersi su savladali Lester siti sa 4:3 u prvom kolu 22. kola Premijer lige, a ovaj meč niste smeli da propustite!

Na njemu smo mogli da vidimo sve što fudbal čini sjajnom igrom,a li krenimo redom!

KAKVI PREOKRETI

Ponudio se Lester kao na tacni u prvom poluvremenu kada su primili dva gola, ali u rekordnom roku su na startu drugog poluvremena “Lisice” izejdnačile.

Onda je Ruben Neveš spojio Dijega Žotu sa golom sjajnim pasom, ali je Lester opet izjednačio posle sjajnog skoka Vesa Morgana i pogotka za 3:3. Konačnih 4:3 je došlo posle sjajne akcije u kojoj je Neveš prvo izbacio Raula Himeneza u kontru, pa je Himenez servirao zicer Dijegu Žoti u poslednjim momentima meča.

HET-TRIK

Dijego Žota je u ovoj sezoni pre ovog meča postigao tri gola, a sada je dao još tri sjana pogotka. I to nije sve, jer je mogao da postigne bar još tri pogotka da nije promašio nekoliko izglednih prilika!

KAKVE GOLČINE!

Ne zna se ko je postigao bolji gol na ovom meču. Prvi pogodak Dijega Žote je remek-delo, imali smo sjajne udarce glavom Vesa Morgana i Beneta.

Harison Barns je sjajno šutirao za izjednačenje i uspeo da provuče loptu kroz noge Konoru Koudiju a Demaraj Grej je gol postigao posle neverovatnog driblinga.

NOVI FABREGAS?

Mnogi tako govore o Rubenu Nevešu i to deluje sve tačnije. Iako vezista iz Portugala prečesto šutira iz velike udaljenosti sada je dokazao da njegove lopte imaju oči i pasovi koje je dao za asistenciju Žoti za treći gol i početak akcije kod četvrtog gola Vulvsa rešili su meč.

NESREĆNI KOUDI

Konor Koudi je u drugom meču zaredom postigao autogol, ali je njegov tim ipak pobedio. On je tek deveti igrač u istoriji Premijer lige kome je pošlo za rukom da u dva uzastopna meča pošalje loptu iza svog golmana.

U meču sa Sitijem Koudi je postigao autogol u 78. minutu za konačnih 3:0 za “Građane”.