Matijas Silvestre, najzanimljiviji čovek u Italiji ove nedelje! (VIDEO)

(Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Uvodni meč nedeljnog programa u Italiji bio je okršaj Frosinonea i Empolija. Utakmica je na kraju završena 3:3 a junak meča je bio Matijas Silvestre. Navijači su imali u čemu da uživaju dok je trajao nedeljni ručak.

Matijas Silvestre je iskusni argentinski štoper. Karijeru je još sa deset godina počeo u Boki Juniors, odakle se preselio u Kataniju. Od tada je cela njegova karijera vezana za Italiju, promenio je nekoliko klubova i već deset godina je na Apeninima.

EMPOLI SADA IGRA PROTIV JUVENTUSA!

Ovo mu je prva sezona u Empoliju, u koji je stigao iz Sampdorije. Uklopio se dobro, redovan je u startnoj postavi i odigrao je svaki minut u novoj sezoni. Silvestre je iskusan, ima 34 godine i očekuje se da bude važan deo tima u borbi za opstanak.

Empoli je za sada osvojio šest bodova a ovaj remi možemo računati kao kiks. Remizirali su protiv tima kome je to bio tek drugi bod u sezoni i jednog od najozbiljnijih kandidata za selidbu u niži rang. Za to je zaslužan i Silvestre.

POGLEDAJ I OSTALE MEČEVE U ITALIJI!

Već u osmom minutu meča Silvestre je doveo u vođstvo domaću ekipu. Postigao je autogol, loptu ubačenu sa desne strane napada je sproveo iza leđa svog golmana. Nespretna reakcija je nagovestila da će ova utakmica biti i više nego zanimljiva.

Ipak, na naredni pogodak se čekalo skoro 25 minuta. Slovenac Zajc je izjednačio i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Onda je ponovo Silvestre izbio u prvi plan, ukrao šou i obeležio ovaj meč. Bila je ovo partija o kojoj će se dugo pričati.

Defanzivac sa brojem 26 je imao još jednu dobru priliku, kada je nakon kornera glavom pogodio prečku. Uz mnogo sreće se u 48. minutu iskupio za postignut autogol. Lopta je čudno odskočila posle kornera, prevarila nekoliko igrača i on je to iskoristio da Empoli stigne do prednosti.

PRILIKA DA KJEVO IZAĐE IZ MINUSA?

Šest minuta kasnije napravio je penal za izjednačenje. Orsato je gledao VAR snimak i čini se doneo pravu odluku, da pokaže na belu tačku. Frosinone je postigao gol, nekoliko minuta kasnije i treći, za novu prednost. Empoli je izjednačio u 79. minutu za konačnih 3:3.

Iako u poslednja dva gola nije učestvovao, Matijas Silvestre je presudno uticao na tok ovog meča. Postigao je autogol, promašio jednu dobru šansu, iskupio se golom pa napravio penal. I sve to za 46 minuta igre! Dovoljno zabave za publiku na stadionu!