Fudbaleri Mančester junajteda nisu uspeli da iskoriste kikseve rivala i da preuzmu treće mesto Premijer lige. Protiv Sautemptona, u poslednjoj utakmici 35. kola, rezultat je bio 2:2.

Veliko iznenađenje predstavljao je vodeći gol Sautemptona u ranoj fazi utakmice, još veće iznenađenje dogodilo se u poslednjim sekundama utakmice.

Gosti su do prvog gola stigli nakon, slobodno možemo da kažemo, glupiranja Pola Pogbe ispred šesnaesterca Junajteda.

Neoprezan je bio francuski vezista, što je iskoristio Dani Ings.

Napadač je uspeo da osvoji loptu za svoju ekipu. Ona je potom stigla do Redmonda koji je upisao asistenciju.

Strelac gola u 12 minutu bio je Stjuart Armstrong, ali on je imao lak zadatak da sa pet metara savlada De Heu.

Srećom po ekipu Olea Gunara Solskjera, brzo je stigao odgovor.

Marsijal se odlično snašao ispred gola rivala. Uspeo je pored trojice protivničkih igrača da prosledi loptu do Markusa Rašforda koji je lako poravnao rezultat u 20. minutu.

Samo tri minuta kasnije, Marsijal se prelepim pogotkom upisao i u strelce. Predriblao je jednog protivničkog igrača, a onda šutirao snažno i precizno.

I, onda, kada je delovalo da će Mančester ostvariti pobedu, usledio je ne hladan, već ledeni tuš.

Gosti su dobili korner u poslednjem mintu utakmice. Odbrana Junajteda nije dobro reagovala daleko od toga. Između Nemanje Matića i Markusa Rašforda, Bednarek je uspeo da dođe do lopte i glavom je prosledi na drugu stativu.

Tamo je Obafemi Majkl imao lak zadatak.

Mančester je nastavio sjajnu seriju nepobedivosti. Poslednji poraz su crveni đavoli doživeli u januaru. Od tada, na 18 utakmica u svim takmičenjima ekipa nije izgubila.

Da je osvojila tri boda, ekipa koju predvodi Norvežanin bi se probila na treće mesto zahvaljujući kiksevima Čelsija, koji mogu da se zahvale Sautemptonu na poklonu koji im je omogućio da još uvek drže treću i četvrtu poziciju koje vode u Ligu šampiona.