Večerašnje duele grupne faze Lige šampiona pobedom su otvorili aktuelni šampioni, fudbaleri minhenskog Bajerna.

U susretu grupe A, Bajern je u Moskvi bio bolji od Lokomotive sa 2:1, dok je u istom terminu odigran i duel između Šahtjora i Intera, a završen je bez golova.

Već u uvodnim minutima Bavarci su vršili pritisak na odbranu domaćina. Ređale su se prilike Levandovskog i Milera, a Bajern je ubrzo i stigao do pogotka. Igrao se 13. minut kada je Gorecka glavom šutirao, a golman nije mogao da sačuva Moskovljane, 0:1. Rusi su u prvom poluvremenu  imali nekoliko polu prilika, ali nisu konkretnije uspeli da ugroze Nojera. U finišu poluvremena, Lokomotiva je preko Kulikova umalo stigla do izjednačenja, ali je Bajern sačuvala pravovremena intervencija Nojera.

U pauzi na poluvremenu, Marko Nikolić je u igru ubacio nekadašnjeg reprezentativca Srbije, Slobodana Rajkovića. Ipak, u istom ritmu je nastavio Bajern. Napadačka igra na polovini protivnika rezultirala je prilikom Kimiha, ali je njegov šut zaustavljen uklizavanjem odbrambenog fudbalera. Mogao je Bajern u 64. minutu da udvostruči prednost, ali je sudija nakon intervencije VAR-a poništio odluku o penalu nakon prekršaja na Levandovskom.

Od tog trenutka, Lokomotiva je igrala bolje. Ignatjev je snažno šutirao u rašlje, ali je paradom Nojera, Bavarcima ostala prednost.  Ipak, pritisak domaćina isplatio se nekoliko minuta kasnije. Mirančuk je u situaciji jedan na jedan sa golmanom bio spretniji, te uputio loptu u desni ugao, za 1:1. Usledio je period ujednačene igre u kom su obe ekipe imale trenutke opsade ptorivničkog gola. Prvi je do pogotka ponovo došao Bajern. U 79. minutu, snažan šut Kimiha vratio je Bajernu prednost, 1:2. U prvom minutu nadoknade, Kosta je mogao da definitivno stavi tačku na meč, ali je šutirao iznad gola. Do kraja, Krihovjak je upisao još jedan šut sa Lokomotivu, a nakon odbrane Nojera utakmica je završena pobedom Bajerna, 2:1.

Duel između Šahtjora i Intera bio je itekako zanimljiv iako je okončan bez golova. Na kraju, uspešnija je bila odlična ukrajinska odbrana naspram sjajnom  napadaču, Romelu Lukaku.

Uvodni minuti prošli su u tačnoj pas igri Ukraijnaca, ali i nešto agresivnijoj igri. Ipak, prvi konkretan napad na utakmici imao je Inter preko Vidala. Lautaro, pa Lukako i potom Barela vršili su pritisak pred golom Trubina, ali Ukrajinci nisu poklekli. Nakon stative, ubrzo je Italijanski tim pogodio i prečku, pa je očigledno Šahtjor imao i dosta sreće u prvom poluvremenu.

I u nastavku su se Ukrajinci branili od konstantnih napada pre svih Lautara i Vidala. U napadu, Šahtjor je pokušao u 65. minutu, ali je slobodan udarac Marlosa bio lak plen Interove odbrane.  Do kraja, nije bilo konkretnijih prilika, pa je utakmica okončana podelom bodova.

Lacio u alarmantnoj situaciji: Sergej i još 15 saigrača otputovalo u Belgiju

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Željko Čačija: Voleo bih da Erik Buza nastupi na Megdanu!