Marinković osvojio Laktaše: Partizan kontrolom od početka do kraja stigao do pete pobede!

Marinković Partizan

Partizan se vraća na pobednički kolosek. Ekipa Andree Trinkijerija upisala je peti trijumf u ABA ligi, savadavši Igokeu u Laktašima 97:84, čime su se osamili na petom mestu na tabeli.

Crno-beli su odigrali vrlo dobar meč od početka do kraja, iako je meč bio prelomljen tek u drugom poluvremenu.

Košarkaši Partizana su furiozno započeli meč vođstvom 10:0, da bi nedugo potom imali i 17:5. Ipak, probudili su se igrači Igokee posle uspavanog starta, uspeli da uhvate priključak i tako je teklo celo prvo poluvreme.

KLADI SE NA ABA LIGU!

Posle odlične prve četvrtine za dva napada – bilo je 30:24 za Partizan – u drugoj deonici su odbrane preuzele glavnu ulogu. Na poluvreme se otišlo sa 47:44 u korist Beograđana. Koliko su drastične razlike bile između tih delova igre govori i da je Partizan u prvih 10 minuta pogodio čak pet trojki, ali onda nijednu do kraja poluvremena.

Međutim, Igokea nije mogla da se nosi sa razigranim Vanjom Marinkovićem. Bek crno-belih je postigao 28 poena, bio je nepogrešiv sa penala i na šutu za dva poena, a jedino je uspeo da promaši dva šuta za tri poena. Ipak, šest trojki iz osam pokušaja govori kakvo šutersko veče je imao Marinković.

Crno-beli sigurno dobijaju treću četvrtinu i u poslednju deonicu ulaze sa 10 poena prednosti. Igokea je pokušavala šutevima za tri da bar malo smanji zaostatak, ali je prednost do kraja meča samo porasla na +13 za gostujući sastav.

Osim efikasnog Marinkovića, u timu Partizana je odličan bio i Džok Lendejl sa 17 poena i devet skokova. Rade Zagorac je ubacio 15 poena, dok je Stefan Janković ostvario dabl-dabl učinak sa 11 poena i 12 skokova.

KO OSVAJA EVROKUP?

U timu Igokee je Filip Adamović bio raspoložen za igru. Ubacio je 19 poena i tome pridodao čak 10 asistencija, dok je Latavijus Vilijams ‚‚pratio” sa 18 poena. Sava Lešić je ubacio 13 i upisao osam skokova, ali to nije bilo dovoljno za jači otpor Trinkijerijevim momcima.

Partizan sada u ABA ligi ima skor 5-5, dok je Igokea odmah iza sa četiri pobede i šest poraza.