MARINA MALJKOVIĆ: Novi dan, 40 minuta košarke i ništa magično

marina maljković-srbija-francuska-evropsko prvenstvo
Marina Maljković je ponosna na uspeh na Evropskom prvenstvu (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Selektorka Srbije Marina Maljković tačno je istakla razloge poraza od Španije (66:71) u polufinalu Eurobasketa.

“Kraljice” nijednom nisu dobile “furiju”, pa ni u Areni. U nedelju 17.30 igraju sa Velikom Britanijom za treće mesto na Eurobasketu.

– Definitivno nismo igrale utakmicu 40 minuta, kao protiv Švedske. Znali smo šta treba da uradimo i protiv Španije, čak i bolje s obzirom na kvalitet rivala.

Mi to nismo uradili. Sutra je novi dan, to jedino što imam da kažem. Moramo biti fokusirani na tu utakmicu – naglasila je Marina Maljković.

Jesu naše košarkašice izgubile, ali je suđenje na momente bilo vrlo diskutabilno. Kao da su Špankinje imale domaćinsko suđenje.

– Samo se nadam da nećemo stati na ovom, već da ćemo uspeti da obradujemo i sebe i narod.

Suđenje ne komentarišem uopšte, a pogotovo kada moj tim igra kao u prvom poluvremenu. Uopšte se ne bih osvrtala na to.

ŠTETA Košarkašice bez finala, sudije pogurale Špankinje

Košarkašice Srbije su evropske šampionke iz 2015. godine i osvajačice olimpijske bronze 2016. Upravo su tada u Riju takođe poražene u polufinalu.

– Ne bih pravila poređenje. Ovo je novi tim, drugačije je. Nije isto Evropsko prvenstvo i Rio. I za treće mesto će biti isto.

Četrdeset miunuta košarke, 25 minuta zagrevanja i 40 minuta košarke. Ništa magično ne treba, ništa novo nemam da kažem, samo je to potrebno – ističe Maljkovićeva.

U poslednja tri minuta nisu uspele njene izabranice da postignu koš. Zna trofejni stručnjak i zašto je tako bilo.

Jelena Bruks žali za propuštenom šansom (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

– U košarci morate da pravite blokade. Svaka blokada mora da bude prednost, tako radimo od prvog dana i insistiramo na kvalitetu bloka.

Ukoliko se i desi faul iz blokade, on ide na mene, ja sam odgovorna za njega. Mi u poslednjih nekoliko napada nismo dale koš jer smo igrale bez bloka.

Tako može da igra samo po neka igračica i WNBA lige, a mi ne možemo. Nismo imale kvalitet bloka i iz tog razloga smatram da nismo realizovali ništa.

„NEDOSTAJALA ENERGIJA“ Ana Dabović: Zeznula sam

Samo po neke najbolje igračice sveta mogu na taj način da igraju, jedan na pet u odlučujućim momentima protiv bilo kog protivnik, a ne ovakve ekipe Španije – naglasila je Marina Maljković i zaključila:

– U drugom poluvremenu smo još ličile na sebe i borili se, to ne možete da oduzmete mojim igračicama.

U prvom poluvremenu nismo ništa radili od tih stvari neophodnih, nismo radili šta je trebalo da radimo.

Sutra je novi dan, to je poruka za moje košarkašice. Ostanite na nogama. Budite se, sutra je novi dan i sve staje u to.