Siti na megdan PSŽ-u!

mančester-siti-radulović
Mančester siti je zainteresovan za Andriju Radulovića (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Mančester Sitija bili su bolji i u revanš meču četvrtfinalnog susreta sa Borusijom iz Dortmunda rezultatom 2:1, te su obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe Lige šampiona.

Ekipu Pepa Gvardiole večeras su vodili Marez i Foden. U polufinalu ih čeka Pari Sen Žermen, koji je sinoć eliminisao Bajern iz Minhena.

Nakon pobede Sitija u prvoj utakmici sa 2:1, u revanšu je nemačkom sastavu bila dovoljana i minimalna pobeda, ali su ostali bez polufinala.

Jeste Mančester bio dominantniji u uvodnim minutima, ali Borusija je strpljivo čekala šansu, a prava je stigla u 15. minutu. Belingem je pokupio odbijenu loptu van šesnaesterca, snažno šutirao bez oklevanja i šut je završio u desne rašlje, 1:0.

I u nastavku je Siti bio taj koji je pretio i nizao šanse, ali je nemačka ekipa itekako znala da se brani. De Brujne je bio glavna opcija Mančestera u napadu, te je i pogodio prečku.

Međutim, i njegovim šutevima su defanzivci Dortmunda pronašli rešenje, te ga zatvorili do kraja prvog dela. Marez i Zinčenko su tada stupili na scenu, ali je rezultat nakon 45 minuta igre bio u korist Borusije.

Nekoliko minuta nakon što su se vratili na teren, fudbaleri Mančestera su dobili priliku da sa bele tačke stignu do izjednačenja. Kan je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija je odmah pokazao na belu tačku, pa je Mahrez mirno doneo izjednačenje i rezultat koji odgovara Sitiju.

Dva  minuta kasnije, Rodri je mogao da donese preokret, ali se i ovog puta isprečila prečka.

Usledio je potom period igre koji je pripao Borusiji, ali Humels nije bio dovoljno precizan. Srećom po ekipu iz Dortmunda, potom je i Hic odbranio sjajan šut De Brujnea.

Ali, odbrana za pokušaj Fodena nije postojala. Snažan šut van šesnaesterca završio je u donjem desnom uglu, 1:2.

U nastavku je izostala reakcija Borusije, kojoj je trebalo mnogo i vremena i golova za preokret, pa je Siti sa dve pobede u četvrtfinalu, otišao korak više.

INCIDENT U LIVERPULU Kamenovan autobus fudbalera Reala (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: NIKOLA ŽIGIĆ | Priče iz kraja #31