U grupi C Lige šampiona u drugom kolu bilo je itekako interesantno. Nakon prvog poluvremena i u Portu i Marseju viđen je po jedan pogodak, nakon čega su proradili napadi. Na kraju, Mančester siti je na gostovanju u Francuskoj upisao pobedu od 3:0, dok je Porto bio bolji od Olimpijakosa sa 2:0.

Grci su bili ofanzivniji protivnik u uvodnoj fazi. Masuras je prednjačio u napadima Olimpijakosa, ali nije bio dovoljno precizan. A potom u 11. minutu, napade Grka je presekao Viera. Fudbaler Porta je „natrčao“ na loptu u kaznenom prostoru i matirao čuvara mreže iz Pireja, 1:0. Pogodak nije poremetio igrače Olimpijakosa, pa su i u nastavku prvog poluvremena imali inicijativu. Na trenutke, domaćini su pretili preko Sanusija. Sredinom deonice, Marega je bio u prilici jedan na jedan sa golmanom, ali je Žoze Sa odlično intervenisao. Poslednjih desetak minuta prvog poluvremena pripali su Olimpijakosu, koji je pak preko Valbuene bio blizu izjednačenja, ali je odbrana pravovremeno reagovala.

U istom ritmu su fudbaleri iz Pireja i nastavili utakmicu. Možda i najbolju šansu na utakmici za Olimpijakos imao je Lazar Ranđelović, ali je šutirao po sredini gola, što je bio lak plen golmana. Porto se nije previše pitao u napadu, dok je Olimpijakos pokušao da na rezultat utiče i uvođenjem Marka Grujića na teren. Prednjačili su napadi Rafinje i u finišu, dok je za domaće prilike gradio Sanusi, ali se rezultat nije menjao. Ponovo je Olimpijakos imao inicijativu, a Porto novi pogodak. U 85. minutu, na 2:0 povisio je Oliveira, koji je precizan centaršut glavom smestio u mrežu. Tim rezultatom je i okončan duel u Portugaliji, 2:0 u korist domaćeg tima. Inače, ovo je 100. pobeda Porta u evropskim takmičenjima.

Sjajno su odolevali fudbaleri Marseja u startnim minutima. Međutim, samo  je bilo pitanje vremena kada će se naleti Mančester sitija pretvoriti u pogodak. Igrao se 18. minutkada je De Brujne odlično asistirao Toresu, kome je pak ostao lakši deo posla za 0:1. Šanse Engleza su se ređale, a jedna od opasnijih bila je nakon pokušaja Laporta, kada je Mandanda upisao odličnu odbranu. U prvom poluvremenu, za  domaću ekipu najopasniji napad bio je nakon solo prodora Nemanje Radonjića, ali je šut srpskog internacionalca bio lak posao za Endersona.

U drugom delu, Francuzi su bili nešto konkretniji, a preko Tovena su ugrozili odbranu Sitija, međutim, golman je ipak intervenisao. Ekipi Pepa Gvardiole nije trebalo previše vremena da ponovo preuzmu inicijativu i nametnu svoj ritam. Do drugog pogotka su došli na srećan način, odličnom reakcijom Gundogana na odbijenu loptu, za 0:2. Pet minuta kasnije, premijerligaš je rešio pitanje pobednika. Sterling je pratio napad svoje ekipe i na asistenciju De Brujnea povisio na 0:3. Do kraja nije bilo važnijih detalja, pa je Mančester siti na gostovanju Marseju zabeležio pobedu od 3:0.