“Siti je najbolji tim u Evropi”

mančester-siti-tuhel-čelsi
Mančester siti je potpuno zasluženo postao prvak Engleske (FOTO: Guliver Images)

Trener Čelsija Tomas Tuhel komentarisao je pobedu svoje ekipe u polufinalu FA kupa protiv ekipe Mančester Sitija.

Plavci su savladali Građane rezultatom 1:0, što im je omogućilo plasman u finale engelskog FA kupa.

Jedini gol na meču postigao je Hakim Ziješ u 55. minutu, posle asistencije Tima Vernera.

Osećaj je fantastičan jer smo igrali protiv najboljeg tima u Evropi. Odigrali smo odlično prvih 35 minuta, a onda smo na visokom nivou bili još pola sata u drugom. Na kraju oba poluvremena je bilo teško, trebalo nam je i malo sreće, ali smo zaslužili pobedu. Ponosan sam, jer je uvek teško protiv Sitija. Odigrali smo veoma kvalitetno- izjavio je Tomas Tuhel.

Nemački stručnjak je naglasio kako je zadovoljan onom igrom koju je prikazala njegova ekipa.

-Želeli smo da odigramo hrabro, to smo i uradili. Veoma dobro smo odigrali akciju pre gola. Imali smo još nekoliko šansi, ali zadovoljan sam onim što su momci pokazali– dodao je Tomas Tuhel.

U drugom polufinalu, u nedelju se sastaju Lester i Sautempton.

Čelsiju dovoljan minimalac protiv bledog Sitija za prolaz u finale!

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA