SITI IDE NA TROFEJ! Svega je bilo u polufinalu, PSŽ se obradovao penalu, kasnije platio ceh nervoze

mančester siti-psž-liga šampiona
Igrači Mančester sitija će podeliti oko 18.000.000 evra bonusa! (FOTO: Guliver Images)

Uprkos naporima fudbalera Pari Sen Žermena i velikog pritiska u pojedinim delovima utakmice, Mančester siti je ostvario povoljan rezultat u revanšu polufinala Lige šampiona.

Pobedom rezultatom 2:0, Siti se nadovezao na učinjeno u prestonici Francuske prošle nedelje kada je “brejknuo” rivala rezultatom 2:1.

Gvardiola je tačno znao šta i kako treba da uradi ove večeri na utakmici koja je počela u neobičnim uslovima – na snegu koji je padajući pre početka meča pokrio teren.

Jedan od najboljih trenera na svetu prepustio je od samog starta inicijativu rivalu, ali iz iste Parižani nisu uspeli ništa da naprave.

Veliki problem za Maurisija Poketina predstavljala je činjenica da Kilijan Mbape nije bio spreman da zaigra na stadionu Etihad, a iako su domaćini od starta utakmice bili praktično zaključani u svom šesnaestercu, iskoristili su prvu priliku i prvu situaciju u kojoj im se ukazalo dovoljno prostora.

Prvo su se gosti obradovali penalu koji je dosudio sudija Kujpers, ali je, nakon intervencije VAR tehnologije ustanovljeno da je lopta pogodila Zinčenka u rame, a ne u ruku.

A onda, golman Ederson je u 10. minutu poslao sjajnu dugu loptu na polovinu gostiju, a do nje je stigao Zinčenko. Nakon njegovog povratnog pasa šutirao je De Brujne, a lopta se odbila Rijadu Marezu koji je loptu poslao ispod noge Kimpembeu i Navasu.

Mančester siti je vodio 1:0, a Gvardiola nije promenio apsolutno ništa.

Njegova ekipa se branila fantastično, a ta inicijativa koju je imao PSŽ nije donosila prilike osim situacije iz 17. minuta kada je Markiwoš pogodio prečku nakon jednog slobodnog udarca.

Slično je bilo i u nastavku, a to je ponovo kaznio Alžirac nakon sjajnog kontranapada Sitija u 63. minutu.

Tada su gosti popustili pod nervozom, što se videlo najpre u 69. minutu kada je Di Marija potpuno nepotrebno nagazio Fernandinja i to dok lopta nije bila u igri.

Samo dva minuta kasnije, Verati je, posle prekršaja nad Fodenom burno reagovao, a u okršaj između fudbalera uključili su se Zinčenko sa jedne, Nejmar i Paredes sa druge strane.

Do kraja utakmice, PSŽ je praktično bio nemoćan kada je u pitanju ofanziva. Domaćin je rutinski odradio posao, čuvao loptu na polovini rivala, često i ulazio u šesnaesterac Kejlora Navasa koji je imao nekoliko nezgodnih situacija, a u jednoj od takvih, posle šuta Fodena, Čileancu je pomogla i stativa.

Dakle, Pep Gvardiola je potvrdio da je od Mančester sitija, doduše uz pomoć silnih miliona potrošenih na transfere, napravio pravu mašineriju. Ko god da bude protivnik u borbi za trofej u Istanbulu imaće puno problema.

Drugog finalistu saznaćemo u sredu nakon utakmice Čelsija i Real Madrida u Londonu, a finale je zakazano 29. maj.

TRANSFER BOMBA U HUMSKOJ! Partizan vraća heroja poslednje titule, grobari ga odlično pamte

Obavezno pogledajte: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS