Sedmo kolo Premijer lige otvorili su fudbaleri Šefild junajteda i Mančester sitija, a gosti su došli do trijumfa rezultatom 1:0 (1:0). Gol odluke delo je Vokera, u 28. minutu.

Još u uvodnim minutima, gosti su pokazali da su došli po celi plen. Preko Sterlinga i Silve pretili su u prvim minutima, a u 13. minutu Laport je uputio opasna šut ga kolu Šefilda. Lopta je završila pored stative, ali dovoljno da odbrana domaćih zbije redove. Ipak, Mančesteru nije trebalo mnogo da stvore novu opasnu priliku. U 23. minutu, Tores je dobio odličnu loptu i u situaciji jedan na jedan, šutirao u levu stranu. Ramsdejl je paradom sačuvao svoju mrežu.

Pet minuta kasnije, i Sitijev presing je urodio golom. Voker je dobio tačan pas i šutirao sa velike udaljenosti, golman Šefilda ovog puta nije mogao ništa, 0:1. I u nastavku prvog poluvremena, Mančester je imao loptu u svom posedu i konstantno pretio, ali se rezultat nije promenio.

U istom ritmu je igrao Siti i nakon pauze. Šefild nije bio u prilici da ugrozi protivnika, što je Mančester koristio, pa se pretežno igralo na polovini domaćina. Novu opasnu priliku za ekipu Pepa Gvardiole imao je Mahrez, ali je još jednom Ramsdejl u igri sačuvao Šefild. Sredinom deonice, domaćini su bili konkretniji, ali je nedostajao poslednji potez.

Na kraju, znatno veći broj šuteva u okvir gola pokazatelj je opasnije igre Sitija. Zahvaljujući Ramsdejlu, Šefild je do kraja razmišlja o remiju, ali do toga nije došlo.

ARTETA PRED GOSTOVANJE JUNAJTEDU: 14 godina čekamo na pobedu, idemo na tri boda

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DRAGAN STOJKOVIĆ PIKSI – Priče iz kraja #09