PUSTI SNOVI ILI REALNOST? ”Jednog dana ćemo prebroditi taj jaz do polufinala”

Pep Gvardiola-mancester siti-sautempton-izjava
Gvardiola je malo nervozan (Photo by Miguel A. Lopes/Pool via Getty Images)

Ekipa Mančester sitija ponovo je razočarala u najprestižnijem klupskom fudbalskom takmičenju.

Njih je u četvrtfinalu zastavio Lion (3:1), i tako je Mančester siti još jednom ostao bez trofeja u Ligi šampiona.

Menadžer ”Građana” Pep Gvardiola veruje da će njegov tim u budućnosti uspeti da se plasira u završnicu Lige šampiona.

Jednog dana ćemo prebroditi taj jaz do polufinala. U prvih 20-25 minuta smo se borili da nađemo prostor za napad. Drugo poluvreme je bilo OK, bili smo tu. Imao sam osećaj da smo bolji. Morate da budete perfektni u ovom takmičenju – poručio je Gvardiola.

Meč je obeležio i neverovatan promašaj Rahima Sterlinga, prilikom vođstva Liona od 2:1.

– U toj situaciji morate da izjednačite rezultat kako biste otišli u produžetke, ali smo mi primili treći gol i bilo je gotovo. Stvorili smo više prilika i imali smo više šuteva. Moramo da podignemo igrače kada se vrate nazad u klub. Blokada ka polufinalu mora da bude uklonjena, tim je to zaslužio u posljednjih nekoliko godina. Možda ćemo jednog dana uspeti da premostimo taj jaz – poručio je Gvardiola.

Kakvo je vaše mišljenje, može li Mančester siti u bliskoj budućnosti da zaigra u završnici Lige šampiona?

HEROJ LIONA KOJI JE UNIŠTIO SITI: Vrhunska smo ekipa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #06 | FUDBAL, ILIJA I JOŠ PONEŠTO