SITI OSVOJIO TROFEJ Čudesno sprečen gol i penali za tugu Liverpula

Klaudio Bravo je napustio Mančester siti (FOTO: Michael Regan/Getty Images)

Mančester siti je osvojio Komjuniti šild pobedom nad Liverpulom posle penala 5:4 (1:1) i najavio predstojeću sezonu Premijer lige.

Po jedan gol na obe strane, sjajni Klaudio Bravo i neverovatan potez Kajla Vokera bili su ono najvažnije do jedanaesteraca.

Siti je nastavio da osvaja trofeje pod vođstvom Pepa Gvardiole posle četiri pehara prošle sezone. Superkup Engleske pripao je osvajaču Premijer lige u sudaru engleskog i evropskog prvaka.

Malo je nedostajalo da Liverpul u 90. minutu dođe do trijumfa i trofeja.

Salahu je golman Bravo najpre odbranio udrac, pa ga je Egipćanin glavom prebacio i lopta je išla ka mreži. Ipak, Voker je bio brži i čudesnim makazicama izbacio loptu sa same linije.

I pre te šanse ima Liverpul za čim da žali, dok Siti pored Vokera ima još jednog heroja – golmana Brava. Četa Jirgena Klopa bila je sjajna u poslednjih pola sata, razbila Siti tada, ali je na kraju ostala bez trofeja.

Poveli su “građani” u 12. minutu preko Rahima Sterlinga koji je krunisao sjajnu akciju Vokera, Zinčenka i Davida Silve.

Strelac je kasnije pogodio i stativu, David Silva i on su promašili dobre šanse i stigla je kazna. Prvo prečka Van Dajka, pa stativa Salaha i u 77. minutu 1:1. Van Dajk je majstorski asistirao Matipu za izjednačenje kojim su zakazani penali.

Bravo je na kraju imao čak devet odbrana i prilično je izludeo Salaha i drugove, pa su penali rešili pobednika.

Šaćiri je prvi pogodio, a uzvratio je Gundogan istom merom.

Druga serija počela je promašajem Vajnalduma koga je Bravo sjajno pročitao, dok je Bernardo Silva pogodio za 1:2. Ispostavilo se da je odbrana Brava zapravo bila i ključna ruletu.

Lalana je bio precizan za Liverpul, kao i Fil Foden na drugoj strani.

Aleks Okslejd-Čemberlen je održao Liverpul u igri, a Žinčenko primakao Siti trofeju.

Na startu pete serije i Salah je iskoristio penal, dok je Gabrijel Žezus zatresao mrežu za pobedu i pehar.

Sezona Premijer lige počinje u petak od 21 časa utakmicom Liverpul – Norič, a titulu brani Mančester siti.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Plavi VS crveni dres i Indijanapolis 2002: Teodosić i seda brada, Simon na Trgu, Lučić i balkon