Fudbaleri Pari Sen Žermena uspeli su da “prežive” i slave protiv Mančester junajteda na “Old Trafordu” sa 3:1 u petom kolu Lige šampiona.

Strelci u Grupi H bili su Nejmar u šestom i 90+1 minutu, Markinjos u 69. i Markus Rašford i 32. minutu.

Za razliku od prve dve utakmice ova dva tima, početak je bio potpuno u znaku PSŽ-a. I već u šestom minutu stigla je i nagrada za inicijativu.

Kilijan Mbape je ispratio centaršut, ali je njegov udarac izblokiran, pa je lopta završila kod Nejmara. Brazilac je bio siguran, pogodio je donji levi ugao i matirao Davida De Heu.

Možda u toj situaiciji nije mogao ništa, ali u narednim minutima golman Junajteda je zabeležio dve sjajne odbrane i sačuvao svoj gol. PSŽ jeste dominirao, imao veći posed lopte, više udaraca je uputio, ali nije uspeo i da duplira svoju prednost u prvom poluvremenu.

U 21. minutu videli smo i prvi sukob na utakmici, fudbaler PSŽ-a je završio na zemlji, a Fred je dobio prvi žuti karton.

U 32. minutu usledila je kazna za promašaje Francuza. Probao je Marsijal sa ivice šesnaesterca, ali je Kejlor Navas blokirao negov šut. Lopta je ovog puta završila kod van Bisake, koji je dodao do Markusa Rašforda, koji nije oklevao, šutirao i doneo izjednačenje.

To je ujedno treći Rašfordov gol protiv Parižana, na tri utakmice. U narednim minutima probao je Mbape, zatim Marsijal i Kavani na drugoj strani, ali se rezultat nije menjao.

Odmah po povratku na teren, Rašford i Kafani su imali sjajnu akciju, ali je Marsijal katastrofalno reagovaa i šutirao preko gola. Nekoliko minuta kasnije priliku da postigne gol protiv bivšeg kluba imao je i Kavani, ali je pogodio “samo” prečku.

Prečku je pogodio i Markinjos, koji je zaista preuzeo inicijativu u narednim minutima. To se i isplatilo u 69. minutu, kada je Dialo uputio sjajno dodavanje, a Markinjos poslao loptu u praznu mrežu za 2:1.

A, nakon nekoliko spornih odluka glavnog sudije meča, “konačno” je usledilo i isključenje Freda. On e u prvom poluvremenu zaradio žuti karton, oprošten mu je još jedan start, ali ovaj nije – drugi žuti i isključene u 70. minutu.

Katastrofa za nepuna dva minuta. Gol zaostaka i igrač manje, a Ole Gunar Solskjer je sve to probao da reši uvođenjem Pola Pogbe. Vrlo brzo se Francuz našao u prilici, šutirao e sa solidne udaljenosti, ali je lopta završila pored gola.

Imali su izabranici Tomasa Tuhela još nekoliko prilika, delovalo je da su se oslobodili pritiska, a tačku na ovu utakmicu stavio je Nejmar, koji je savladao Davida De Heu i u prvom minutu sudijske nadoknade.

Sada je situacija u Grupi H veoma zamršena pošto tri tima imaju po 9 bodova – Junajted, PSG i RB Lajpcig, dok je Bašakšehir ostao bez šansi za prolaz dalje.

LUDNICA U ISTANBULU: Lajpcig došao do pobede u drugom minutu sudijske nadoknade, minimalac Krasnodara za ostanak u Evropi

Obavezno pogledajte:DIEGO ARMANDO MARADONA – Priče iz kraja #13