Fudbaleri Mančester junajteda prekinuli su niz poraza i u osmom kolu Premijer lige pobedili Everton sa 3:1.

Golove na Gudison parku postigli su Bruno Fernandeš u 25. i 32. minutu, Edinson Kavani u 90+5, kao i Bernard u 19. minutu meča. Iako je nešto ranije Ole Gunar Solskjer izjavio da ne brine za svoje mesto u klubu, malo je verovatno da bi čelnici Junajteda imali strpljenja da je danas poražen, pa se može reći da ga je Fernandeš svojim sjajnim golovima sačuvao na klupi.

Bila je ovo ujedno rekordna sedma pobeda Junajteda na gostujućem terenu u Premijer ligi.

Posle nešto mirnijeg početka utakmice, prvu priliku videli smo u 16. minutu, kada je Marsijal šutirao, ali je lopta završila pored gola. Sjajno je primio loptu, ali je realizacija bila prilično loša, pa se rezultat nije promenio.

Bruno i Rašford su u narednim minutima oprobali svoje udarce, ali je Pikford bio siguran na golu. Ipak, kao što to uglavnom bude, kazna za njihove promašaje stigla je jako brzo.

Već u 19. minutu Bernard je doneo prednost Evertonu. Pikford je sa svog gola uputio loptu na drugu polovinu terena, Van Bisaka je očajno reagovao, ili bolje rečeno – nije ni reagova, lopta mu je prošla kroz noge, pa je Bernard rutinski savladao De Heu.

Još jedan jeftin gol Junajteda, i bez obzira na sjajnu partiju Bruna, Solskjer će morati da nađe neko rešenje za svoju dobranu.

Kao i nekoliko puta do sada, Bruno je zaista bio heroj Juanjteda. U 25. minutu videli smo dug, ali pametan i strpljiv napad Junajteda, Mata je uputio odličan pas, Ošo je centrirao, a Fernandeš skočio između dvojice štopera Evertona i lako savladao Pikforda za 1:1.

Veliku šansu imali su izabranici Karla Anćelotija, ali je Dinjo umesto da centrira, šutirao u gol i pogodio stativu. Imali su malo sreće „đavoli“, a za osam minuta stigli su do potpunog preokreta.

U 33. minutu čini se da je Fernandeš imao nameru da centrira i pronađe Rašforda, koji jeste skočio, ali ne i zahvatio loptu. Ipak, ona je bila dovoljno brza i precizna da je prevarila Pikforda, pa je Junajted preokrenuo rezultat.

Drugo poluvreme počelo je znantno mirnije, a posle 15-ak minuta videli smo veliku grešku Pikforda, ali se Hari Megvajer nije snašao, pa se ni rezultat nije menjao. Činilo se da su obojica napravila prekršaje, ali to sudija nije sankcionisao, pa smo od svega dobili jedno veliko ništa.

Tokom drugih 45 minuta videli smo nekoliko prilika na obe strane, ali nijedna nije bila dovoljno opasna da bi se rezultat promenio. Završnica utakmice donela nam je dvostruku izmenu u Junajtedu, pošto su teren napustili Huan Mata i Entoni Marsijal, a u igri su se našli Pol Pogba i Edinson Kavani.

Tandem koji mnogo obećava i od kog se mnogo očekuje, a ovo je možda najava bolje forme za Kavanija. Baš kada smo pomislili da će se utakmica završiti sa 2:1, na scenu je stupio upravo Kavani, koji je stigao do prvog pogotka u dresu “đavola”.

Fernandeš je vukao loptu gotovo do šesnaesterca, dodao je Kavaniju, koji je šutirao u bliži ugao i matirao Pikforda za konačnih 3:1.

U narednom, devetom kolu Premijer lige, Mančester junajted će na svom terenu igrati protiv WBA, dok će Everton gostovati Fulamu.

OTKAZ? Klub i ja smo posadili seme, a drvo raste…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04