Utakmice Grupe H Lige šampiona donele su očekivane rezultate i pobede Mančester junajteda i francuskog PSŽ-a.

Crveni đavoli su prvi na tabeli sa devet bodova, po šest imaju PSŽ i Lajpcig, a Bašakšehir tri.

Junajted je na svom  terenu slavio sa sigurnih 3:1 protiv Bašakšehira, a dvostruki strelac bio je Bruno Fernandeš, koji je pogađao u sedmom i 19. minutu, Markus Rašford koji je bio siguran izvođač penala u 35. minutu, kao i Džejms u 92. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Turuc u 75. minutu.

Pokazao je Bruno da ume da zatrese mrežu i iz igre, a ne samo sa penala, kako bi neki rekli, a sada je svima jasno da veza Junajted- Portugal sjajno funkcioniše. Da li će Bruno moći da stigne Kristijana Ronalda ostaje da vidimo.

Već u drugom minutu utakmice “đavoli” su imali sjajnu priliku, pošto je Rašford prošao dvojicu protivničkih igrača, šutirao, ali je golman turskog tima to lagano odbranio.

Ipak, pet minuta kasnije stvar u svoje ruke preuzeo je Fernandeš. Došao je do lopte na ivici šesnaesterca, šutirao bez oklevanja i pogodio pod prečku za 1:0!

Nije se Bruno tu zaustavio, očiglendo je bio raspolože večeras, pošto je i u 19. minutu savladao golmana Bašakšehira. Ovaj gol ide njemu na dušu.

Imao je Fernandeš priliku da dođe i do het-trika, ali je umesto toga pokazao kakav je gospodin. Nakon konsultacije VAR tehnologije, dosuđen je jedanaesterac za “đavole”, a Bruno je loptu prepustio Rašfordu.

Markus je loptu poslao u jednu, golmana u drugu stranu i to je bilo dovoljno za velikih 3:0 već u prvom poluvremenu.

Nakon nešto sportijeg ritma u nastavku, novo uzbuđenje videli smo u 75. minutu, kada je Deniz Turuc smanjio zaostatak, pošto ej postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Ipak, ni to nije sve.

Baš kada smo pomislili da se rezultat neće menjati, Mejson Grinvud je poslao sjajan pas u šesnaesterac, loptu je primio Daniel Džejms, te ju je poslao u donji desni ugao i to je bilo 4:0 za izabranike Ole Gunar Solskjera.

Na “Parku prinčeva” pobedu PSŽ-u nad Lajpcigom doneo je Nejmar golom u 11. minutu utakmice.

Kada se radi o ovoj utakmici, zaista nije bilo mnogo momenata koji su vredni pomena. Iako je najavljena kao derbi, uopšte nije opravdala očekivanja, a čak se stiče utisak da fudbaleri Lajpciga i nisu imali preveliku želju za “osvetom” zbog poraza u prethonom duelu.

Osim Nejmarovog gola iz penala, u prvom poluvremenu videli smo i šansu Anhela Di Marije, kao i Haidara iz Lajpciga, ali rezultat se nije menjao.

Forsberg je u drugom delu delu igre oprobao svoj šut, a u samoj završnici pokušaj beležimo i za Rafinju. Od svega toga – jedno veliko ništa, ali i to je dovoljno za tri boda i pobedu.

PROLEĆE JE TU! Žiru srušio Ren, Sevilja šokirala Ruse!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: AFC WIMBLEDON | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #30