Fudbaleri Mančester junajteda su konačno uspeli da zabeleže pobedu u Premijer ligi, pošto su na gostujućem terenu slavili protiv Njukasla sa 4:1.

Već u drugom minutu Šav je postigao autogol i to verovatno najbolje opisuje igru Juanjteda u poslednje vreme, ali uspeli su “đavoli” da nađu rešenje.

Inače, odbrana Mančester junajteda nije bila ovoliko loša punih 19 godina, u prva četiri kola Premijer lige, Junajted je primio barem po jedan gol. Poseban je problem što su Hari Megvajer, Aron van Bisaka, Viktor Lindelef i Luk Šo plaćeni zajedno oko 200 miliona evra.

Da se spasi ova utakmica pobrinuli su se upravo Hari Megvajer i Bruno Fernandeš, ali kao da su se “đavoli” potpuno opustili nakon toga, pa je usledila goleada.

Već u 20. minutu Brunu je zatresao mrežu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Ipak, samo tri minuta kasnije, kapiten je sjajno reagovao i doneo izjednačenje svom timu.

Da nemaju sreće “đavoli” dokaz je i promašen penal Fernandeša u 58. minutu, koji je dosuđen nakon konsultovanja VAR tehnologije. Šutirao je Bruno u levu stranu, ali čini se da je golman to i predosetio.

Baš kada su svi pomislili da će ovo biti još jedan kiks Junajteda, na scenu je pnovo stupio Fernandeš. Primio je loptu kroz sredinu i potpuno mirno je sproveo u mrežu.

Bilo je to u 86. minutu pa je pitanje pobednika praktično bilo rešeno, ali je Van Bisaka dodao još jedan gol u 91. minutu.

Ni tu nije bio kraj! Proradili su “đavoli”, pa je na kraju upisana ubeldjiva pobeda. Nakon Van Bisake, strelac je bio i Markus Rašford koji je preciznim udarcem savladao golmana domaćeg tima.

U narednom kolu, izabranici Ole Gunar Solskjera dočekuju Čelsi, dok će Njukasl igrati protiv Vulfsa na gostujućem terenu.