Luka Jović vlada Bundesligom: Dva gola Šalkeu za vrh liste strelaca! (VIDEO)

Luka Jović
Trener Ajntrahta srećan jer se Jović vraća (FOTO: Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Srpski fudbaler Luka Jović nastavio je sa maestralnim partijama u Bundesligi pošto je u poslednjem susretu 11. kola između Ajntrahta i Šalkea u Frankfurtu postigao dva gola u pobedi svog tima (3:0) i tako izbio na čelo liste strelaca u nemačkom šampionatu.

Sastav Adija Hutera nalazi se u impresivnoj seriji pošto je na prethodnih 10 mečeva upisao čak devet pobeda i jedan remi, dok je ubedljivom trijumfom nad Šalkeom izbio na četvrto mesto domaćeg prvenstva, mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Može li Fulam da prekine gubitnički niz protiv Sautemptona?

Najveće zasluge za to idu fenomenalnom Luki Joviću. Bivši napadač Crvene zvezde je praktično sam rešio duel sa ekipom iz Gelzenkirhena pošto je u drugom poluvremenu najpre pogodio u 61. za 1:0, a potom i u 73. minutu za 2:0, dok je Sebastijan Haler sedam minuta kasnije postavio konačnih 3:0.

Jović je posle kontre Ajntrahta primio loptu na ivici šesnaesterca, sjajno predriblao čuvara i snažnim udarcem u dalji ugao srušio Ralfa Farmana za 1:0.

Samo nekoliko minuta nakon prvog 20-godišnji srpski fudbaler postiže i drugi pogodak, ovoga puta na odličnu asistenciju drugog Srbina u redovima Ajntrahta Filipa Kostića koji prodire po levoj strani i šalje loptu Kostiću na 11 metara, dok ovaj iz poluvoleja „buši“ mrežu Šalkea i postiže deveti gol u šampionatu.

Sa nova dva gola, novopečeni reprezentativac Srbije izbio je na čelo liste strelaca u Bundesligi, a odmah ispod Jovića jedan manje (8) ima njegov saigrač i strelac trećeg pogotka na meču, 24-godišnji Haler.

Londonski derbi: Totenhem ili Čelsi?

Luka Jović je ovom partijom samo potvrdio da je u neverovatnoj formi pošto je pre samo dvadesetak dana unapredio brojne rekorde u Bundesligi kada je u meču protiv Fortune Dizeldorf postigao čak pet golova, o čemu smo već pisali.

Ajntraht u narednoj rundi nacionalnog šampionata gostuje desetoplasiranom Augsburgu, a potom dočekuje Marsej u petom kolu Lige Evrope u kojoj ima sve četiri pobede. Impresivni Jović na evropskom tlu ima već tri pogotka.