Luka Jović rešeta iz svih oružja! Jesen od 17 golova i čelo liste strelaca! (VIDEO)

Jović
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Luka Jović ne prestaje da trese mreže! Napadač Ajntrahta iz Frankfurta ponovo je bio glavna zvezda svog tima, a sa dva pogotka u remiju protiv Majnca još jednom je dokazao da je igrać za velika dela.

Mladi srpski reprezentativac je u formi u kakvoj se nalazi mali broj igrača u Evropi u ovom trenutku. Ovaj golgeter, koji će u nedelju napuniti tek 21 godinu, nastavio je da daje povoda fudbalskoj Evropi da bruji o njegovim partijama, a učinak koji ima ove sezone zaista je izvanredan.

Jović je bio dvostruki strelac u remiju Ajntrahta na gostovanju Majncu (2:2) i to tako što je oba puta vraćao svoj tim iz rezultatskog zaostatka. Prvi pogodak je stigao nakon kvalitetne kontre tima iz Frankfurta, a Filip Kostić je preciznim centaršutom pronašao Jovića u srcu šesnaesterca. Ovaj je znao tačno gde treba da stoji i kako da postigne gol.

AJNTRAHT 2018. ZAVRŠAVA PROTIV BAJERNA!

Robin Kuizon je na suprotnoj strani takođe bio dvostruki strelac, ali je Jović pred sam odlazak na odmor ponovo izjednačio rezultat. Ovoga puta je to bilo posle kornera sa desne strane, a momak iz Bijeljine je snažnim trzajem glavom uspeo da pošalje loptu u nebranjeni deo gola Majnca.

Jović se tako vratio na deobi prvog mesta liste strelaca Bundeslige sa 12 golova. On je sustigao Paka Alkasera, napadača Borusije Dortmund, ali je španski fudbaler praktično proveo na terenu dvostruko manje minuta od našeg igrača.

U svakom slučaju, Jović je i na meču protiv Majnca pokazao koliko je kompletan igrač uprkos tome što je vrlo mlad. Pokazao je po ko zna koji put ove sezone da ume da oseti igru, da ume da bude koristan sa loptom u nogama i kada nije u šesnaestercu protivnika, ali i da treba da ga se plaše u vazduhu.

Ovim golovima je Jović stigao do 17. gola u svim takmičenjima, jer je u Ligi Evrope bio strelac čak pet puta. On je to uspeo da učini za samo 1185 minuta na terenu (13.17 mečeva od 90 minuta), što znači da na 90 minuta provedenih na terenu, Jović postiže 1.29 golova!

MEČEVI BUNDESLIGE IGRAJU SE JOŠ OVOG VIKENDA!

Dodajte na to i tri asistencije koje je zabeležio u Bundesligi i već se stiže do čak 20 golova u kojima je Srbin direktno učestvovao! Jović je pokazao da je pravi predator u šesnaestercu, jer je od 58 šuteva koje je uputio u svim takmičenjima ove sezone, samo njih sedam dolazilo izvan kaznenog prostora.

Kada znamo da je 17 puta bio strelac iz 58 šuteva, dolazimo do neverovatnih 29.3 odsto realizacije šuteva! Tako visok procenat je neuobičajen za napadača u ovoj fazi sezone, što dovoljno potvrđuje o kakvom se golgeteru radi.

Do kraja jesenjeg dela u nemačkoj Bundesligi je ostalo još samo jedno kolo, pre nego što se ode na kratku zimsku pauzu. Jovićev Ajntraht je ovim remijem prišao RB Lajpcigu na bod i nalaze se na petom mestu na tabeli, a u remiju protiv Majnca igrali su i Kostić i Mijat Gaćinović.