Luda nedelja: Fejnord na „sedmom nebu“ u gradskom derbiju, osam komada u Hanoveru!

Bajer Leverkuzen
HANOVER, GERMANY - DECEMBER 17: Leon Bailey #9 of Bayer Leverkusen celebrates with his team-mates after scoring goal to make it 3-4 during the Bundesliga match between Hannover 96 and Bayer 04 Leverkusen at HDI-Arena on December 17, 2017 in Hanover, Germany. (Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

Neki itekako zanimljivi rezultati poslednjeg dana sedmice na evropskim fudbalskim terenima. Najviše sa čime smo mogli da se zadovoljimo u subotu bile su pobede Mančester Sitija, Pari Sen Žermena i Hadersfilda sa po 4:1, ali već dan kasnije golovi su prštali na sve strane.

Posebno se to odnosi na po jedan meč holandske Eredivizije i jedan meč nemačke Bundeslige. Naime, gradski derbi Roterdama ostaće upamćen i u narednim decenijama. Domaća Sparta je bila brutalno isprašena, Fejnord je slavio sa čak 7:0!

Šampion Holandije je nije mario za lepe manire pa su do vrha napunili mrežu gradskog rivala. Već posle pola sata je bilo 4:0, dok su u nastavku meča malo „spustili ritam“. Šest različitih fudbalera se upisalo u listu strelaca, postaravši se da više od pola tima može da se hvali Roterdamom da su baš oni tresli mrežu velikog rivala.

Fejnord se sada popeo na peto mesto Eredivizije. Za vodećim PSV-om ozbiljno kaskaju, čitavih 14 bodova, dok je zaostatak u odnosu na Ajaks nešto „prihvatljiviji“ – sedam poena.

Fejnord
ROTTERDAM, NETHERLANDS – DECEMBER 06: The Feyenoord team show appreciation to the fans after the UEFA Champions League group F match between Feyenoord and SSC Napoli at Feijenoord Stadion on December 6, 2017 in Rotterdam, Netherlands. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Ipak, to nije bilo sve od fudbalskog ludila. U Bundesligi smo videli novu „reklamu“ za najuzbudljiji fudbal u Evropi, pošto je po drugi put ove sezone meč završen rezultatom 4:4.

Naravno da nije moglo biti spektakularnije od prvog puta, kada je Šalke stigao Dortmundovih 4:0 u derbiju Rura i zapečatio sudbinu njihovog dotadašnjeg trenera Petera Boša. No, i ovaj put smo mogli da uživamo jer su u Nemačkoj bodove podelili Hanover i Bajer Leverkuzen.

Za prvi gol je bilo potrebno tek 11 minuta, kada je Julijan Brant doveo goste u vođstvo, da bismo već deset minuta kasnije imali prvi preokret! Bebu i Fulkrug su „okrenuli“ Aspirindžije očas posla, pre nego što je Mehmedi izjednačio na 2:2.

Polako nam se bliži derbi Bajer – Bajern! Već sada pokaži u koga veruješ

Semafor je pokazivao tek 25. minut kada je Bajer stigao do drugog gola, a u samoj završnici prvog poluvremena Klaus vraća prednost domaćima.

Dvadesetak minuta u nastavku je bilo potrebno Leverkuzenu da stigne do novog potpunog preokreta. Oba gola su bila delo Leona Bejlija, da bi neverovatne scene u Hanoveru u 83. minutu potvrdio Julijan Korb za konačnih 4:4.

Kišovita nedelja je upotpunjena kišom golova!