Fudbaleri Liverpula osvojili su tri boda u šestom kolu Premijer lige nakon preokreta protiv Šefild Junajteda. Ponovo je šampion Premijer lige imao neslaganja sa VAR tehnologijom, ali je konačan rezultat bio 2:1.

Nakon utakmice Evertona kada dve sporne odluke nakon intervencije VAR-a nisu išle u korist Liverpula, stigla je i treća uzastopna.

Šefild je stigao do prednosti sa pogotkom Bergea sa bele tačke u 13. minutu.

Sudija Majk Din prvobitno je dosudio faul van šesnaesterca, ali nakon asistencije VAR tehnologije, odluka je preinačena i gostima je dodeljen jedanaesterac.

Brojni protivnici VAR-a na društvenim su postavili pitanje da li je odluka ispravna, jer nisu sigurni da je prekršaja zaista bilo, pošto je Fabinjo bio u kontaktu i sa loptom, takođe, postavlja se pitanje i da li je zaista faul bio na liniji koja je sastavni deo kaznenog prostora.

Nije delovao Liverpul sigurno nakon primljenog gola, a Šefild je uspeo da stvori dobre situacije pred golom Alisona.

Ipak, ekipa Jirgena Klopa stigla je do izjednačenja do kraja prvog dela igre.

U 41. minutu, Ramsdejl je odbranio udarac Manea, ali lopta se odbila samo do Firmina koji je imao lak zadatak da sa tri metra od gola, loptu prosledi u mrežu.

To je znatno olakšalo Liverpulu posao u nastavku.

liverpul - var
Ponovo su dve VAR olduke bile protiv Liverpula (Photo by Peter Byrne – Pool/Getty Images)

Do drugog gola na meču aktuelni šampion je stigao u 63. minutu, ali je on poništen nakon još jedne intervencije VAR-a. Salah je ovog puta bio u malom ofsajdu.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Diogo Žota je iskoristio centaršut Manea, skočio je i udarcem glavom postigao pobedonosni gol.

Do kraja utakmice, bilo je poprilično mirno, što je više odgovaralo domaćinu, pa e on stigao do 13. boda iz šest utakmica.

KOMIČNI DETALJ EL KLASIKA Dekoncentrisani Modrić, šaljivdžija Rodrigo!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar JOKER Ilić: Falilo mi je 3cm za KNOCKOUT | KSW 55