Ništa od nove senzacije Liverpula: Real je u polufinalu Lige šampiona!

salah-liverpul-real madrid-liga sampiona
Salah je imao priliku da "začini" revanš (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto je utakmica protiv Liverpula na Enfildu završena bez golova.

Zahvaljujući pobedi u prvoj utakmici rezultatom 3:1, Madriđani su obezbedili borbu za finale.

Na utakmici kojoj je prethodio incident ispred stadiona, Liverpul je morao od starta da žestoko napadne rivala, a situacija je podsećala na 2019. godinu kada je Barselona na istom mestu izgubila sa 4:0, nakon što je u prvom meču pobedila rezultatom 3:0.

I, zaista, fudbaleri Jirgena Klopa već u drugom minutu stvorili su veliku priliku pred golom rivala, a nije je iskoristio najbolji među njima, Mohamed Salah, koji je izašao pred gol rivala.

Nakon toga je Real uspeo da iskontroliše situaciju na terenu i to u potpunosti.

Igralo se uglavnom na sredini terena gde su se i dešavale najzanimljivije situacije.

Veliku borbu i puno žestokih duela su vodili veznjaci obe ekipe, a posebno su se istakli Džejms Milner iz Liverpula i Kazemiro iz Real Madrida.

Do kraja prvog dela i Real je stigao do prlike, kada je lopta, nakon udarca Karima Benzeme i odbitka od Ozana Kabaka pogodila stativu.

Liverpul se tada uz pomoć okvira gola odbranio, a do kraja prvog dela nije uspeo da napravi pravu šansu. Vredan pomena je udarac Milnera, koji je na ovom meču bio kapiten. Loptu je nakon njegovog udarca sa distance golman Reala Tibo Kurtoa izbacio u korner.

Drugo poluvreme je počelo identično kao i prvo – šansom za Liverpul.

Ovog puta je Roberto Firmino šutirao, ali pravo u Kurtou.

Vidljivo je bilo da se Real povukao da brani prednost, pogotovo nakon što je Klop poslao na teren Dijoga Žotu i Tijaga Alkantaru.

Period od 65. minuta bio je kritičan za goste. Iako domaćin nije briljirao, uspevao je da stvara prilike, međutim, nekoliko puta su defanzivni igrači uspeli da izblokiraju udarce Salaha i Firmina, a u ostalim situacijama falilo je koncentracije u završnici ubojitog napada.

Real je u drugm poluvremenu pokušavao preko kontranapada i nekoliko puta je uspeo da ozbiljno uposli Alisona, a nakon što su izdržali nalete Liverpula ponovo su uspeli da smire ritam i napade protivnika.

Klop je izmenama pokušao da promeni stanje na terenu, ali bezuspešno.

Real Madrid će u polufinalu Lige šampiona igrati protiv Čelsija koji je dan ranije poražen od Porta, ali je zahvaljujući rezultatu iz prve utakmice (2:0) stigao do borbe za finale.