Žota prekinuo niz Liverpula

liverpul-mančester junajted
Žota doneo trijumf Liverpulu (Foto: Guliver images)

Fudbaleri Liverpula pobedom su zatvorili 28. kolo Premijer lige. Redsi su trijumfovali na gostovanju Vulvsima sa 1:0 (1:0), te ostali u šampionskoj igri, a gol odluke postigao je Žota.

Do kraja šampionata, svaka utakmica za Liverpul je od presudne važnosti ukoliko i dalje ciljaju odbranu trofeja.

Međutim, susret sa ekipom Vulvsa i nije najbolje počeo za Redse. Domaći je prvi pretio, već u petom minutu, ali je Alison uspešno intervenisao. Nekoliko minuta kasnije, gosti su vršili pristisak na odbranu Vulvsa.

Ipak, šut Manea je bio blokiran. Isti igrač je bio glavna napadačka opcija Liverpula, ali je ovog puta šut glavom završio pored stative.

U finišu prvog dela, domaćin je propustio odličnu priliku da povede, a dva minuta kasnije, u nadoknadi vremena usledio je odgovor Redsa. Žota je odlično upošljen, te se našao sam pred domaćim čuvarom mreže, a snažan i veoma precizan šut završio je u levom uglu, 0:1.

Nastavak je bio sa znatno manje uzbuđenja i konkretnijih prilika. Vulvs je mogao preko Koudija da anulira zaostatak, ali je izostala dobra završica napada.

Mirno je bilo sve do poslednjih deset minuta, kada je Liverpul konstantno pretio. Očekivano, Salah je bio najistureniji, ali je Patricio na golu domaćih bio uspešniji.

Nakon egipatskog fudbalera, prilike je nizao i Žota, ali je ključnu ulogu i ovog puta imao sjajni golman Vulvsa. Nažalost, zbog povrede je u poslednjim minutima teren morao da napusti Patricio. Usledila je nadoknada vremena od čak sedam minuta, a igralo se i više.

Opasne šuteve videli smo na obe strane, prvi je zapretio Salah, potom i Silva, a Alison je morao da interveniše. Međutim ništa konkretnije nije se dogodilo, te je susret okončan trijumfom Liverpula minimalnim rezultatom.