Liverpul pao na Etihadu, Siti “ponovo” u šampionskoj trci!

Aguero bi posle tri meseca narednog ponedeljka trebalo da se vrati na teren (PHOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Liverpul nije uspeo da izbegne prvi poraz u sezoni. U velikom derbiju Premijer lige na Etihadu, Mančester siti je savladao Redse u okviru 21. kola engleskog prvenstva rezultatom 2:1, golovima Serhija Aguera i Liroja Sanea, vratio se na drugu poziciju, smanjio zaostatak za Liverpulom na četiri boda i šampionsku trku učinio daleko zanimljivijom.

Dva tima prikazala su neočekivano monotonu igru u prvih nekoliko minuta, ali na prvu veliku priliku, ujedno i prilično kontroverznu, čekalo se do 18. minuta.

Mohamed Salah je primio loptu nakon karakterističnog duplog pasa i odmah prelepo aktivirao Sadija Manea koji šutira iz prve i pogađa stativu. Usledila je reakcija Džona Stounsa koji najpre napucava golmana Edersona, a zatim „vadi“ loptu iz gola.

Gol tehnologija je pokazala da je centimetar delio Liverpul od vođstva, a iako mnogi navijači Redsa veruju da je bio gol, tim Pepa Gvardiole je uspeo da sačuva svoj gol.

Igra aktuelnog šampiona Engleske izgledala je veoma nepovezanu u nastavku prvog poluvremena, što finalista Lige šampiona nije uspeo da iskoristi, da bi Siti posle majstorskog poteza Serhija Aguera u 40. minutu stigao do prednosti.

(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Aguero je dobio loptu od Bernarda Silve, sjajno ju je primirio i istovremeno namestio na šut, a zatim iz veoma teškog ugla, pored Dejana Lovrena, „probušio“ Alisona za 1:0. To je bio njegov sedmi gol protiv Liverpula na ukupno sedam mečeva.

Start drugog poluvremena nije bio ništa drugačiji u odnosu na onaj iz prvog. Jirgen Klop je prvi reagovao sa klupe kada je u 57. minutu umesto Džejmsa Milnera ubacio Fabinja, a samo sedam minuta kasnije Liverpul je uspeo da izjednači.

Dugo je tekla akcija kluba sa Enfilda, Trent Aleksander-Arnold je lepo fintirao Liroja Sanea, a potom centrirao na drugu stativu ka Robertsonu koji u skoku šalje loptu ka Bobiju Firminu na suprotnu stranu, dok Brazilcu nije bilo teško da je glavom preusmeri u nebranjeni deo mreže.

Međutim, baš kao i u slučaju Liverpula, sedam minuta nakon što je Pep Gvardiola Ilkaja Gindogana poslao na teren umesto Davida Silve, Građani su stigli do pogotka kada je Rahim Sterlin pronašao Sanea koji šutira u suprotan ugao sa leve strane šesnaesterca, a lopta od stative završava u golu za 2:1.

Taj pogodak značio je i mnogo zanimljiviju utakmicu. Klop je ubacio Đerdana Šaćirija umesto Manea, ali Siti je nastavio sa ofanzivom i u 82. minutu kreirao veliku šansu nakon greške Lovrena, iako je Alison ovoga puta maestralno zaustavio Aguera.

U završnici je nastala prava drama. Samo dva minuta kasnije odlično je reagovao i golman Sitija Ederson kada je odbranio šut Mohameda Salaha, dok Vajnaldum, malo pre nego što je izašao umesto Danijela Staridža, u 85. nije kaznio lošu intervenciju odbrane Sitija.

Domaćin je u poslednjem minutu regularno dela meča imao priliku da zapečati prvi poraz Liverpula u Premijer ligi, prvo preko Silve, a onda i posle šuta Sterlinga koji šalje loptu pored gola, ali Siti je sačuvao prednost i šampionsku trku automatski učinio mnogo zanimljivijom.