Protesti na terenu na početku, na kraju remi Lidsa i Liverpula

liverpul-lids-mane
Duel iz utakmice Premijer lige Lids - Liverpul (FOTO: Guliver Images)

Lids i Liverpul su odigrali nerešeno u utakmici 32. kola Premijer lige. Rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Sadio Mane u prvom poluvremenu i Dijego Ljorente za bod domaćina u završnici.

Posle ovog okršaja, Liverpul je ostao na šestom mestu na tabeli sa 53 boda iz 32 utakmice. Iako je imao priliku, pošto je vodio do zavšnice, nije preskočio Vest Hem (55) i Čelsi (54) koji su četvrti i peti. Trećeplasirani Lester ima 56 bodova. U vrhu su Mančester siti i Mančester junajted sa 74, odnosno 66 bodova. Kada je reč o Lidsu, deseti je sa 46.

Zanimljivo je da su oba tima imala prethodna tri vezana trijumfa.

Meč na “Eland roudu” je protekao u znaku protesta navijača oba kluba (ispred stadiona) zbog osnivanja Superlige, a upravo je Liverpul jedan od pokretača ideje. Takođe, i igrači domaćina su nosili majice sa porukom da Liga šampiona mora da se zasluži i da je fudbal namenjen navijačima.

Ali vratimo se samom meču.

Poveo je Liverpul u 31. minutu. Tada je probijena odbrana ekipe Marsela Bijelse. Diogo Žota je poslao loptu sa skoro polovine terena, koju je na ivici kaznenog prostora spremno dočekao Trent Aleksander-Arnold. Nesebično je dodao do Sadija Manea koji je sa 15-metara poslao loptu nebranjenu mrežu. Golman Ilan Meslije je istrčao ka Aleksander-Arnoldu i samim tim ostavio mrežu praznu.

Mane je na ovaj način prekinuo golgeterski “post”. Poslednji put strelac za Liverpul je bio krajem januara protiv Totenhema.

Mogao je u 51. minutu Mane da bude dvostruki strelac, ali je njegov pokušaj ovog puta zaustavio Meslije. Loptu je prosledio Džejms Milner. Desetak minuta kasnije, Elder Košta je šutirao sa male razdaljine, ali bio neprecizan. Kasnije se ispostavilo da je bio u ofsajdu. Napadi Lidsa su se nastavili i u 70. minutu Alison je zaustavio šut Džeka Harisona.

Samo minut kasnije Jirgen Klop je umesto Manea uveo Mohameda Salaha. U 75. minutu Patrik Bamford je pogodio prečku gola Liverpula, a u narednih desetak minuta Salah je bio blizu postizanja gola. Oba puta je međutim bio neprecizan.

U 87. minutu, konačno se isplatio trud domaćinu. Dijego Ljorente je posle kornera Harisona glavom poslao loptu u mrežu.

U sledećem kolu Premijer lige, očekuju nas dueli Liverpul – Njukasl, odnosno Lids – Mančester junajted.

HAOS U ENGLESKOJ: Navijači jurili za autobusom Liverpula, avion nadletao, a domaćin imao jasnu poruku za superligaše (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA