Liverpul je u susretu drugog kola Lige šampiona protiv Midtjilanda stigao do teške pobede rezultatom 2:0, ali i do 10.000. gola u istoriji kluba!

Nakon prvih nekoliko kola u Premijer ligi postalo je jasno da Liverpul neće imati puno lakih utakmica, kao što je to bio slučaj prošle sezone.

Ali, zbog teškog rasporeda, Jirgen Klop je primoran da češće nego što bi to inače radio, na teren šalje kombinovani sastav.

Ovog puta, odlučio je da na klupi za rezervne igrače ostavi već čuveni trojac – Salah, Firmino, Mane.

Fudbaleri koji su se našli od prvog minuta na terenu mučili su se da uopšte budu opasni po gol rivala, daleko slabijeg kvaliteta.

Problemi za Klopa (ne samo za ovu utakmicu) postali su još veći u 30. minutu, kada je Fabinjo morao da napusti teren zbog povrede.

Virdžil van Dajk i Džoel Matip povređeni su od ranije, a nakon povrede Fabinja koji je uspešno menjao dvojicu štopera, jedini prvotimac na toj poziciji je Džo Gomez, koji nije u najboljoj formi.

Fabinja je zamenio omladinac Ris Vilijams, a Liverpul u prvom poluvremenu od četri udarca nijedan nije uputio u okvir gola.

Prvi takav bio je i gol, a ujedno je akcija iz 55. minuta bila i najbolja na čitavom meču.

Iskombinovali su Šaćiri i Trent, a Diogo Žota je iskoristio asistenciju desnog beka.

Portugalac je postigao prvi gol u Ligi šampiona ove sezone i doneo drugu pobedu svojoj ekipi iz dve utakmice.

Zanimljivo je da je gol Žote bio tačno 10.000 pogodak u istoriji kluba.

U samoj zavšnici Midtjiland je imao veliku priliku da stigen do izjednačenja. Drejer je lako izbacio iz igre Gomeza, “bocnuo” je loptu preko Alisona, ali je pogodio stativu.

Kad se to već nije dogodilo, usledila je kazna. Mohamed Salah, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, oboren je u kaznenom prostoru rivala. Preuzeo je odgovornost i postigao 21. gol u takmičenjima pod potkrovljem UEFA.

U okviru grupe D, u istom terminu Atalanta je dočekala Ajaks u izuzetno uzbudljivoj i važnoj utakmici.

Meč u Bergamu završen je rezultatom 2:2, iako su gosti iz Amsterdama imali dva gola prednosti na poluvremenu.

Prvi gol na meču postigao je kapiten, Dušan Tadić u 30. minutu iz jedanaesterca.

Samo osam minuta kasnije, drugi gol za goste postigao je Traore koji se odlično snašao nakon intervencije Sportijela.

Atalanta, koja je u prvom kolu deklasirala Midtjiland, ali i koja je ušla u rezultatsku krizu u Seriji A, pred sobom je imala težak zadatak.

Ali, uspeli su igrači koje vodi Đanpaolo Gasperini da stignu do izjednačenja već do 60. minuta.

Dvostruki strelac je bio Duvan Zapata. Kolumbijac je najpre u 54. minutu iskoristio centaršut Alehandra Gomeza, a zatim u 60. izbegao ofsajd poziciju i iz blizine Onaninog gola poslao projektil.