Nedeljni dueli 17. kola Linglong Super lige Srbije počeli su okršajem u Inđiji. Gosti iz Subotice su na kraju bili bolji sa 4:3, Mladost je u Lučanima savladala Novi Pazar sa 3:2, dok je Radnik na svom terenu slavio rezultatom 2:0 protiv Proletera.

Okršaj u kome je viđeno sedam golova, otovrili su domaćini preko Obradovića. Tri minuta kasnije, sa penala je Savković izjednačio, a potom je Spartak preko Tufegdžića preokrenuo. Igralo se prilično brzo, te je novi pogodak viđen samo dva minuta kasnije, kada je za Inđiju precizan bio Bastajić, a preokret domaćinu je doneo Nešković. Do kraja prvog poluvremena, “pao” je još jedan gol, ponovo je strelac bio Tufegdžić, 3:3.

Domaći tim imao je bod u rukama do 83. minuta. Najpre je Denković promašio pobedu sa bele tačke, ali je četiri minuta kasnije pobedu Subotičkom timu doneo Srećković,  3:4. Subotičani sada zauzimaju četvrtu poziciju koja vodi u Ligu Evrope, dok se Inđija nalazi u zoni ispadanja iz lige.

Efikasno je bilo i u Lučanima. Duel sa Novim Pazarom okončan je trijumfom domaćeg tima, 3:2. Domaćini su u osmom minutu preko Markovića prekli prednost, koju je samo dva minuta kasnije anulirao Aganspahić. Mladost je preko Jovanovića vratila prednost, a pri rezultatu 2:1 je okončano prvo poluvreme. Remi je Novopazarcima u 71. minutu doneo Aganspahić, ali tačku na okršaj stavio je Bojović u 88. minutu, 3:2 za Mladost.

U Surdulici je domaći Radnik bio bolji od Proletera rezultatom 2:0. Nakon prvog poluvremena bez preterane uzbudljivosti, u nastavku su domaćini preko Bogdanovskog stekli prednost, a nakon što je Proleter ostao sa devetoricom u polju, Pavlov je udvostručio prednost, 2:0.