Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su ekipu Anžea rezultatom 1:0, u 20. kolu francuske Lige 1.

Pobedonosni gol za Pari Sen Žermen postigao je Kurzava u 70. minutu utakmice.

Od samog početka utakmice se igralo u sporom ritmu na obe strane, toliko je bilo letargije na terenu da ni PSŽ i Anže nisu stigli do ozbiljne prilike u prvom poluvremenu.

Drugo poluvreme Parižani su otvorili nešto agresivnije, Kilijan Mbape se našao u lepoj šansi u 48. minutu, ali je bio nepecizan iz neposredne blizine.

Na iznenađenje svih u 52. minutu Anže je mogao do vođstva, Dioni je odlično šutirao, ali je Kejlor Navas intervenisao poslednjim atomima snage.

Već nakon tri minuta Mbape ponov u glavnoj ulozi, brzonogi fudbaler se sjajno ubacio i snažno šutirao, ali je golman Anžersa izašao kao pobednik iz tog duela.

Nakon nekoliko dinamičnih trenutaka, usledili su momenti zatišja, sve do 70. minuta kada je Kurzava najbolje reagovao u šesnaestercu domaćih i doneo prednost PSŽ-u od 1:0.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je Pari Sen Žermen ostvario važan trijumf u borbi za prvo mesto francuske Lige 1, dok je Anže vezao drugi vezani poraz.